10 zastosowań oleju kokosowego dla niemowląt

Olej kokosowy Olini dla niemowląt

Olej kokosowy Olini dla niemowląt

Olej kokosowy bije teraz rekordy popularności, używany jest zarówno do świetnych przepisów kulinarnych, jak i do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Ze względu na swoje działanie, idealnie nadaje się też do nawilżania i ochrony skóry niemowląt.

O wspaniałych właściwościach oleju kokosowego dla dzieci pisaliśmy już w artykule olej kokosowy

Tu przedstawiamy 10 polecanych przez naturoterapeutów na całym świecie zastosowań oleju kokosowego dla pielęgnacji i zdrowia niemowląt:

1. Na zaczerwienioną pupę – zamiast kremu na odparzenia. Nawilża skórę i łagodzi zaczerwienione miejsca. Dobrze nadaje się do pieluch jednorazowych i materiałowych.

2. Pomaga pozbyć się ciemieniuchy – wsmaruj odrobinę oleju kokosowego w główkę dziecka, masuj miękką szczotką. Powtarzaj codziennie, a żółtawe łuski znikną naprawdę szybko.

3. Jako olejek do masażu – zamiast wyprodukowanej chemicznie oliwki masuj skórę dziecka naturalnym, nierafinowanym olejem kokosowym. Warto najpierw rozgrzać olej w rękach.

Olej kokosowy Olini nawilża skórę dziecka

Olej kokosowy nawilża skórę dziecka

4. Pierwsza pasta do zębów – olej kokosowy ma działanie antybakteryjne i łagodzące. Wmasuj odrobinę oleju kokosowego w dziąsła dziecka.

5. Naturalny krem z filtrem UV  – olej kokosowy zawiera naturalny filtr przeciwsłoneczny. Posmaruj twarz i rączki malucha przed wyjściem na spacer, a unikniecie oparzeń słonecznych.

6. Na trądzik niemowlęcy – olej kokosowy dzięki działaniu antyseptycznemu pomaga pozbyć się trądziku niemowlęcego  w pierwszych tygodniach życia dziecka.

7. Przyspiesza gojenie ran – olej kokosowy pomaga pozbyć się opuchlizny i zaczerwienień, przyspiesza gojenie się siniaków i oparzeń, a nawet ukąszeń owadów.

8. Oliwka do kąpieli – olej kokosowy nawilża i odżywia skórę dziecka, wygładza, łagodzi wysypki i zaczerwienione miejsca.

9. Pomaga przy katarze i przeziębieniu – zmieszaj olej kokosowy z kilkoma kroplami olejku miętowego lub eukaliptusowego, żeby zrobić inhalację i pomóc dziecku odetkać zatkany nos.

10. Pomaga przy infekcji ucha – ze względu na działanie antybakteryjne, kilka kropel oleju kokosowego pomaga pozbyć się bakterii z ucha dziecka, podobnie jak mleko mamy.

Na co czekasz? Zaopatrz się w słoiczek kokosowego „masełka” dla Twojego malucha jak najszybciej.

A jak Wy używacie oleju kokosowego do pielęgnacji Waszych maluszków?

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy dla niemowląt?

  1. Używaj zawsze oleju kokosowego nierafinowanego, tłoczonego na zimno.
  2. Uważaj na świeżość oleju! Olej kokosowy ma długą datę przydatności do spożycia, dlatego w sklepach często można spotkać olej wyprodukowany wiele miesięcy przed zakupem. W Olini zawsze tłoczymy olej na świeżo, dzień-dwa przed zakupem. Nigdy nie stoi na półce i nie czeka na klienta. Na Olini.pl kupisz najświeższy olej kokosowy w Polsce.
  3. Oleje kupuj jedynie od znanych sprzedawców i w pewnych miejscach – większość olejów sprzedawanych w supermarketach jest zjełczałych i niskiej jakości. W Olini zawsze dbamy o świeżość i jakość każdej butelki oleju – zobacz jak je produkujemy.
Olej kokosowy Olini najdelikatniejszy w pielęgnacji dziecka

Olej kokosowy Olini najdelikatniejszy w pielęgnacji dziecka