5 najlepszych zastosowań oleju kokosowego – sprawdzone patenty

Olej kokosowy może wpłynąć pozytywnie na Twoją skórę, włosy i zdrowie ogólne. Lista możliwych zastosowań oleju kokosowego jest bardzo długa. Poniżej przedstawiamy najbardziej przydatne patenty.

Olej kokosowy zastosowania

Olej kokosowy zastosowania

 1. Wygładzenie zmarszczek.

Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać nawilżającą moc oleju kokosowego zastosuj produkt na noc. Antyoksydanty zawarte w oleju z kokosa skutecznie wygładzoną zmarszczki i fałdy podczas snu.

Jeśli masz na wyposażeniu olej kokosowy nie musisz także szukać skutecznego kremu pod oczy. Zaaplikuj odrobinę oleju na skórę pod oczami, by zredukować „worki” i zmarszczki. Olej jest wystarczająco delikatny, by nie uszkodzić wrażliwej skóry w tym miejscu.

Przeczytaj również o oleju kokosowym do twarzy.

 

 1. Walka z rozstępami

Każda przyszła mama powinna mieć pod ręką słoik oleju kokosowego. Produkt pomoże Ci skutecznie walczyć z rozstępami i może być stosowany na wszelkiego rodzaju blizny. Olej efektywnie zapobiega powstawaniu strupów i ciemnych śladów w uszkodzonym miejscu.

Przeczytaj także o oleju kokosowym w ciąży.

 

 1. Zdrowy olej do smażenia

  olej kokosowy zastosowania

  Naleśniki z olejem kokosowym Olini

Niewiele jest środków, które mogą przydać się zarówno w łazience, jak i w kuchni, natomiast olej kokosowy sprawdzi się znakomicie w obu przypadkach. Oprócz właściwości kosmetycznych, świetnie nadaje się do gotowania – to sposób na zdrowe smażenie.

Naturalnym olejem kokosowym możesz z powodzeniem zastąpić oleje rafinowane. Produkt z kokosa jest od nich zdrowszy.

Przeczytaj także o oleju kokosowym w kuchni.

Olej kokosowy utlenia się bardzo powoli nawet w wysokiej temperaturze, a to oznacza, że nie zjełczeje i nie stanie się szkodliwy. Ponadto zawiera wiele korzystnych dla zdrowia nasyconych kwasów tłuszczowych o średnich łańcuchach i ma właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne. Dzięki temu wpływa pozytywnie na ogólne zdrowie.

Przyswajanie oleju jako składnika smacznych dań to najprostszy sposób na wykorzystanie zdrowotnych właściwości produktu. Tu przedstawiamy 10 zastosowań oleju kokosowego w kuchni.

 

 1. Oleje zwalczy wszy

Może się wydawać, że to wszy to problem ludzi, którzy nie dbają o higienę. Niestety zarazić się nimi może każdy. Jeśli Cię to spotka, olej kokosowy przyjdzie Ci z pomocą. To naturalny sposób na pozbycie się nieproszonych gości na Twojej głowie.

Zacznij od płukania włosów octem jabłkowym. Gdy ocet wyschnie, zaaplikuj olej kokosowy na całą głowę i pozostaw go na 12 do 24 godziny. Solidnie wytrzesz włosy grzebieniem a następnie umyj głowę szamponem.

Przeczytaj również o oleju kokosowym dla dzieci.

Olej kokosowy zastosowania

Olej kokosowy Olini w kuchni

 

 1. Naturalny balsam do ciała

Nie musisz kupować balsamu do ciała, jeśli w Twojej kosmetyczce znajduje się olej kokosowy. Wystarczy że naniesiesz go na mokrą skórę po prysznicu, a następnie osuszysz ciało. To sprawdzony sposób na przyjemny zapach i poprawę kondycji skóry.

Przeczytaj również o oleju kokosowym na włosy oraz oleju kokosowym do wybielania zębów.

 

Olej kokosowy zastosowania

Olej kokosowy do skóry

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy do zdrowej pielęgnacji?

 • Najważniejsze: olej kokosowy musi być zawsze ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej kokosowy wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
 • Olej kokosowy musi być zimnotłoczony (do 40 stopni), nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony
 • Olej kokosowy nie powinien być wystawiony na światło słoneczne

 

 

Olej kokosowy Olini do pielęgnacji w ciąży

Olej kokosowy Olini do pielęgnacji

olej kokosowy zastosowania

Tłoczony na świeżo olej kokosowy Olini