Kawa Paleo z olejem kokosowym

Kawa Paleo z olejem kokosowym Olini

Zainspirowana tym wpisem Joanny Haśnik, wkręciłam się w czytanie o kawie z olejem / masłem, popularnej w diecie Paleo pod nazwą Bulletproof Coffee.

Jak przygotować idealną kawę Paleo?

W podstawowej wersji Bulletproof  to kawa, która jest mieszana z masłem, jednak ja staram się unikać tłuszczów zwierzęcych, dlatego proponuję Wam dziś kawę z z olejem kokosowym

Jest to zdrowa alternatywa dla tradycyjnej kawy z mlekiem krowim, gdzie laktozę zastępujemy mlekiem roślinnym. Żeby nie była to tylko kawa, na której wierzchu pływa trochę tłuszczu (yyy), konieczne jest ubicie kawy z olejem za pomocą miksera lub trzepaczki. Zalecana ilość kawy w diecie Paleo to tylko filiżanka dziennie.

Kawa Paleo z olejem kokosowym

Kawa Paleo z olejem kokosowym

Dlaczego olej kokosowy?

O cudownych właściwościach oleju kokosowego Blogerka, sportowiec i rzecznik prasowy Górnika Zabrze Joanna Haśnik pisze tak:

Olej kokosowy jest nie tylko smaczny, ale i bardzo zdrowy. Składa się z trójglicerydów o średniej długości łańcucha, które w przeciwieństwie do innych olejów po dostaniu się do organizmu nie zostają więc zamienione w tkankę tłuszczową, lecz są od razu wykorzystywane do produkcji energii, a co za tym idzie – do przyśpieszenia tempa przemiany materii. Wspomagają również budowę masy mięśniowej. Ponadto olej kokosowy jest bardzo sycący, w związku z tym szybko i na długo zaspokaja głód, co zapobiega przejadaniu się i podjadaniu między posiłkami. Olej kokosowy usprawnia także wydzielanie insuliny, a tym samym reguluje poziom cukru we krwi.

To nie tylko świetny sposób na odchudzanie, ale też broń w walce z cholesterolem:

Olej kokosowy zapobiega również chorobom układu krążenia. Znacząco wpływa na poprawę wyników cholesterolu (poprawia poziom „dobrego” cholesterolu HDL kosztem jego złej frakcji LDL). Zalecam więc go swoim klientom, którzy po latach jedzenia śmieciowych produktów mają bardzo kiepski profil lipidowy i walczą z groźną otyłością brzuszną.

Czy kogoś jeszcze trzeba przekonywać? Czy Wy też na co dzień pijecie kawę Paleo?

Olej kokosowy ma wiele właściwości. Mimo tego pomysł by dodawać ten rodzaj tłuszczu do napoju, może budzić wątpliwości. Zapewniam jednak, że ta mieszanka zaskoczy swoim smakiem. Nie będzie on kokosowy, jakby mogło się wydawać, a sama kawa nie będzie tłusta. Kawa z olejem kokosowym ma kremową konsystencję, świetny smak i nie zawiera sztucznych substancji słodzących czy konserwantów. Trzeba po prostu spróbować!

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy

By kawa z olejem kokosowym faktycznie była tak skuteczna w walce o lepsze zdrowie, istotny jest właściwy wybór podstawowego produktu, jakim jest ów olej.

  • Należy używać zawsze oleju kokosowego nierafinowanego, tłoczonego na zimno
  • Kupuj tylko olej ŚWIEŻY! Olej kokosowy ma długą datę przydatności do spożycia, dlatego w sklepach często można spotkać olej wyprodukowany wiele miesięcy przed zakupem. W Olini zawsze tłoczymy olej na świeżo, dzień-dwa przed zakupem. Nigdy nie stoi na półce i nie czeka na klienta. Na Olini.pl kupisz najświeższy olej kokosowy w Polsce. Dzięki temu masz pewność, że przygotowana przez Ciebie kawa z olejem kokosowym spełni swoje zadania.
  • Oleje kupuj jedynie od znanych sprzedawców i w pewnych miejscach – większość olejów sprzedawanych w supermarketach jest zjełczałych i niskiej jakości. W Olini zawsze dbamy o świeżość i jakość każdej butelki oleju – zobacz jak je produkujemy
Olej kokosowy Olini w diecie Paleo

Olej kokosowy Olini w diecie Paleo