Olej z czarnuszki na raka – antynowotworowe działanie

Olej z czarnuszki na raka – udowodnione naukowo skuteczne działanie

Olej z czarnuszki to zdrowy suplement, który można polecić wspomagająco chorym na raka. Jego antynowotworowe działanie zostało udowodnione naukowo.

Czarny kmin hamuje aktywność komórek rakowych i może nawet likwidować niektóre typy nowotworów. Naukowcy sprawdzali działanie Nigella sativa (fachowa łacińska nazwa czarnuszki) w terapii na zwierzętach i okazało się, że zioło w niektórych wypadkach radziło sobie tak samo dobrze, jak leki przeciwnowotworowe. Walka z rakiem rozpoczęta odpowiednio wcześnie oraz wspomagana przez odpowiednio zbilansowaną dietę może przynieść zaskakujące efekty i zwycięstwo nad chorobą.

Olej z czarnuszki na raka

Olej z czarnuszki Olini

 

Czarny kmin spowalnia rozwój nowotworu

Olej z czarnuszki ma silne działanie przeciwzapalne i może korzystnie wpływać na organizm zaatakowany przez raka wątroby, czerniaka, chłoniaka oraz nowotwory trzustki, piersi, kości, jelita grubego, prostaty, żołądka oraz mózgu.

Obok oleju z konopi (przeczytaj o zastosowaniach oleju konopnego), specjaliści stawiają olej z kminu czarnego na szczycie listy produktów, po które warto sięgnąć, by wspomagać walkę z rakiem. Nowotwór to jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. W udanej terapii liczy się szybkie wykrycie guza oraz odpowiednie metody walki z nim. Jednym z najlepszych, wspomagających sposobów na raka jest właśnie olej z czarnuszki.

Czarnucha daje pewną nadzieję tam, gdzie klasyczna medycyna nie ma zbyt dobrych wyników. Dotyczy to np. raka trzustki, czyli jednej z najbardziej śmiertelnych odmian nowotworów. Chemioterapia i radioterapia nie gwarantują w tym wypadku wysokiej przeżywalności. Olej z czarnego kminu może poprawić smutną statystykę.

Naukowcy z Kimmel Cancer Centre w Jefferson ustalili, że olej z czarnuchy był pomocny aż w 80% przypadków, a Cancer Research Laboratory w Południowej Carolinie wykazało, że czarny kmin hamował wzrost wszystkich rodzajów nowotworów aż o 50%.

Przeczytaj również o oleju z czarnuszki na alergię oraz oleju z czarnuszki na odporność.

 

Jak stosować olej z czarnuszki na raka? 

olej z czarnuszki na raka

Najlepszy jest świeżo tłoczony olej z czarmuszki

Jeżeli chcesz wykorzystać olej do walki z nowotworem, powinieneś pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

  • stosuj trzy łyżeczki oleju dziennie lub dwie łyżeczki oleju i jedną łyżeczkę podgrzanych nasion lub sproszkowanej czarnuszki,
  • przyjmuj czarnuchę na pusty żołądek, w postaci płynnej (najlepiej razem z miodem lub sokiem pomarańczowym),
  • po 2-3 tygodniach możesz zwiększyć dawkę o jedną łyżeczkę dziennie.

Oczywiście stosowanie oleju z czarnuszki w walce z rakiem pod żadnym pozorem nie powinno zastępować wizyt u lekarza lub leczenia szpitalnego.

Natomiast polecamy czarny kmin jako dodatkowy środek leczniczy, który może wspomagać klasyczną terapię.

Najkorzystniejszą formą czarnego kminku jest właśnie olej. Produkt jest płynny, więc nie wymaga specjalnego przygotowania, a do tego zawiera wysokie stężenie substancji leczniczych.

Przeczytaj więcej o właściwościach oleju z czarnuszki i oleju z czarnuszki na skórę.

 

olej z czarnuszki na raka

Świeży olej z czarnuszki Olini

Jak wybrać najlepszy olej z czarnuszki?

  • Najważniejsze: olej z czarnuszki musi być zawsze ŚWIEŻY – na  Olini.pl  kupisz olej z czarnuszki wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
  • Olej z czarnuszki musi być zimnotłoczony (do 40 stopni), nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony
  • Olej z czarnuszki powinien być zawsze w ciemnej butelce, przechowywany w lodówce, niewystawiony na światło słoneczne
  • Nierafinowany, z najlepszego ziarna (w Olini zawsze wybieramy najlepszej jakości składniki – zobacz jak powstają nasze oleje)

 

 

olej z czarnuszki na raka

Olej z czarmuszki Olini tłoczony na zimno

olej z czarnuszki na raka 2

Olej z czarnuszki Olini na AZS