Olej kokosowy na odchudzanie

Bardzo często dostajemy pytania od klientów, jak wpływa olej kokosowy na odchudzanie. No bo jak to, olej, a pomaga przy utracie wagi? Już wyjaśniamy.

Olej kokosowy na odchudzanie

Olej kokosowy Olini na odchudzanie

Olej kokosowy na odchudzanie

Olej kokosowy na odchudzanie

Jak olej kokosowy wspomaga odchudzanie:

 • Olej kokosowy wspomaga metabolizm, przyspiesza spalanie kalorii i w ten sposób przyczynia się do utraty masy ciała.
 • Spożywanie wysokiej jakości oleju kokosowego wywołuje uczucie najedzenia, co powstrzymuje przed sięganiem po przekąski po posiłku.
 • Wraz z niezbędnymi kwasami tłuszczowymi, olej kokosowy dostarcza każdej komórce ciała niezbędnych wartości odżywczych. Dzięki temu poprawi się ogólne funkcjonowanie organizmu, gospodarka hormonalna i spalanie tłuszczu.
 • Wysokiej jakości olej kokosowy ma mniej kalorii niż inne tłuszcze: ok. 6,5 kalorii w 1 g, przy 9 kaloriach w 1 g np. tłuszczów zwierzęcych.

 

O oleju kokosowym i jego właściwościach odchudzających pisze Siegfried Gursche, ojciec ruchu zdrowego odżywiania w Kanadzie, autor wielu książek o naturalnych olejach, sokach i ziarnach oraz ich właściwościach. W książce Stosujemy olej kokosowy pisze:

Naukowcy z McGill University w Montrealu przejrzeli całą naukową literaturę na ten temat i wykazali, że jedna osoba może zrucić od 5,5 do 16,2 kilograma rocznie po prostu wprowadzając do diety średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, zawarte w oleju kokosowym.

 

olej kokosowy na odchudzanie

Olej kokosowy na odchudzanie

 

Olej kokosowy spala tłuszcz

Wysokiej jakości olej kokosowy tłoczony na zimno (do 40 st.) jest rodzajem tłuszczu, który ulega spaleniu, a to oznacza, że nie jest on magazynowany. Co więcej, jego szybkie spalanie powoduje, że spalana jest część zmagazynowanego już w organizmie tłuszczu.

Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe (tłuszcze zwierzęce) są jak ciężkie, mokre polana, które wkładasz w mokre ognisko. Dołóż kolejne polana, a wkrótce będziesz miał więcej polan niż ognia. średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (olej kokosowy) są jak zwinięta gazeta namoczona w benzynie.Ona nie tylko szybko się spala, ale spala także te mokre polana.

Przeczytaj również o tym, jak olej kokosowy pomaga spalać tłuszcz.

 

Najważniejsze zasady przy stosowaniu oleju kokosowego na odchudzanie:

 1. olej kokosowy na odchudzanie

  Świeży Olej kokosowy Olini

  Używaj zawsze oleju kokosowego nierafinowanego, tłoczonego na zimno.

 2. Uważaj na świeżość oleju! Olej kokosowy ma długą datę przydatności do spożycia, dlatego w sklepach często można spotkać olej wyprodukowany wiele miesięcy przed zakupem. W Olini zawsze tłoczymy olej na świeżo, dzień-dwa przed zakupem. Tutaj kupisz najświeższy olej kokosowy w Polsce.
 3. Olej kokosowy powinien stanowić około 50% spożywanych tłuszczów podczas odchudzania. Zjadaj dziennie 2 łyżki oleju kokosowego – samego lub jako dodatku do musli, napojów owocowych, sosów, etc.
 4. Poza spożywaniem oleju kokosowego, w diecie powinno znaleźć się dużo bogatych w błonnik warzyw i pełnoziarnistych węglowodanów.
 5. Należy na czas stosowania diety zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych. Inne zalecane oleje to: lniany, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, oleje z orzechów.
 6. Oleje kupuj jedynie od znanych sprzedawców i w pewnych miejscach – większość olejów sprzedawanych w supermarketach jest zjełczałych i niskiej jakości. W Olini zawsze dbamy o świeżość i jakość każdej butelki oleju – zobacz jak je produkujemy.

 

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy ?

 • Najważniejsze: olej kokosowy musi być zawsze ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej kokosowy wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
 • Olej kokosowy musi być zimnotłoczony (do 40 stopni), nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony
 • Olej kokosowy nie powinien być wystawiony na światło słoneczne

 

Olej kokosowy na odchudzanie

Olej kokosowy Olini na odchudzanie