Olej kokosowy na odchudzanie

Bardzo często dostajemy pytania od klientów, jak olej kokosowy może wpływać na odchudzanie. No bo jak to, olej, a pomaga przy utracie wagi? Już wyjaśniamy.

Olej kokosowy na odchudzanie

Olej kokosowy Olini na odchudzanie

Olej kokosowy na odchudzanie

Olej kokosowy na odchudzanie

 • Olej kokosowy wspomaga metabolizm, przyspiesza spalanie kalorii i w ten sposób przyczynia się do utraty masy ciała.
 • Spożywanie wysokiej jakości oleju kokosowego wywołuje uczucie najedzenia, co powstrzymuje przed sięganiem po przekąski po posiłku. To, że spożywanie oleju może wydawać się dodawaniem do diety kolejnej porcji tłuszczu, nie powoduje wzrostu tkanki tłuszczowej.
 • Wraz z niezbędnymi kwasami tłuszczowymi, olej kokosowy dostarcza każdej komórce ciała niezbędnych wartości odżywczych, co w przypadku odchudzania ma kluczowe znaczenie. Dzięki temu poprawi się ogólne funkcjonowanie organizmu, gospodarka hormonalna i spalanie tłuszczu.
 • Wysokiej jakości olej kokosowy ma mniej kalorii niż inne tłuszcze: ok. 6,5 kalorii w 1 g, przy 9 kaloriach w 1 g np. tłuszczów zwierzęcych, co obala wszystkie mity o tłustym odżywaniu przy zastosowaniu tego produktu.

 

O oleju kokosowym i jego właściwościach odchudzających pisze Siegfried Gursche, ojciec ruchu zdrowego odżywiania w Kanadzie, autor wielu książek o naturalnych olejach, sokach i ziarnach oraz ich właściwościach. W książce Stosujemy olej kokosowy pisze:

Naukowcy z McGill University w Montrealu przejrzeli całą naukową literaturę na ten temat i wykazali, że jedna osoba może zrucić od 5,5 do 16,2 kilograma rocznie po prostu wprowadzając do diety średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, zawarte w oleju kokosowym.

 

olej kokosowy na odchudzanie

Olej kokosowy na odchudzanie

 

Olej kokosowy spala tłuszcz

Wysokiej jakości olej kokosowy tłoczony na zimno (do 40 st.) jest rodzajem tłuszczu, który ulega spaleniu, a to oznacza, że nie jest on magazynowany. Co więcej, jego szybkie spalanie powoduje, że spalana jest część zmagazynowanego już w organizmie tłuszczu. Jest to jeden z głównych powodów, dla których poleca się olej kokosowy na odchudzanie.

Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe (tłuszcze zwierzęce) są jak ciężkie, mokre polana, które wkładasz w mokre ognisko. Dołóż kolejne polana, a wkrótce będziesz miał więcej polan niż ognia. średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (olej kokosowy) są jak zwinięta gazeta namoczona w benzynie.Ona nie tylko szybko się spala, ale spala także te mokre polana.

Przeczytaj również o tym, jak olej kokosowy pomaga spalać tłuszcz.

 

Najważniejsze zasady przy stosowaniu oleju kokosowego na odchudzanie:

olej kokosowy na odchudzanie

Świeży Olej kokosowy Olini

 1. Używaj zawsze oleju kokosowego nierafinowanego, tłoczonego na zimno.
 2. Uważaj na świeżość oleju! Olej kokosowy ma długą datę przydatności do spożycia, dlatego w sklepach często można spotkać olej wyprodukowany wiele miesięcy przed zakupem. W Olini zawsze tłoczymy olej na świeżo, dzień-dwa przed zakupem. Tutaj kupisz najświeższy olej kokosowy w Polsce.
 3. Olej kokosowy powinien stanowić około 50% spożywanych tłuszczów podczas odchudzania. Zjadaj dziennie 2 łyżki oleju kokosowego – samego lub jako dodatku do musli, napojów owocowych, sosów, etc.
 4. Poza spożywaniem oleju kokosowego, w diecie powinno znaleźć się dużo bogatych w błonnik warzyw i pełnoziarnistych węglowodanów. Pamiętaj, że olej kokosowy ma wspomóc Twoją dietę, a nie ją zastąpić!
 5. Należy na czas stosowania diety zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych. Inne zalecane oleje to: lniany, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, oleje z orzechów.
 6. Oleje kupuj jedynie od znanych sprzedawców i w pewnych miejscach – większość olejów sprzedawanych w supermarketach jest zjełczałych i niskiej jakości. W Olini zawsze dbamy o świeżość i jakość każdej butelki oleju – zobacz jak je produkujemy.

 

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy?

 • Najważniejsze: olej kokosowy musi być zawsze ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej kokosowy wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
 • Olej kokosowy musi być zimnotłoczony (do 40 stopni), nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony
 • Olej kokosowy nie powinien być wystawiony na światło słoneczne
 • Nierafinowany, z najlepszego ziarna (w Olini zawsze wybieramy najlepszej jakości składniki – zobacz jak powstają nasze oleje)
 • Dlaczego olej nierafinowany jest lepszy od rafinowanego – przeczytaj o tym, jak wybrać najlepszy olej kokosowy.

 

Olej kokosowy na odchudzanie

Olej kokosowy Olini na odchudzanie

Olej kokosowy na odchudzanie
5 (100%) 63 votes