Jak szybko zwalczyć trądzik olejem kokosowym – 5 sposobów

Olej kokosowy to szybki, w 100% naturalny i niezwykle skuteczny sposób na trądzik, zarówno młodzieńczy, jak i trądzik dorosłych. Jeśli walczysz z przetłuszczającą się, trądzikową cerą i jednocześnie cenisz naturalne metody pielęgnacji skóry, zastosuj kurację olejem kokosowym. Olej kokosowy odżywia i nawilża skórę, chroni przed odwodnieniem, a także oczyszcza cerę dzięki działaniu antybakteryjnemu i przeciwzapalnemu. Jak stosować olej kokosowy na trądzik?

Olej kokosowy na trądzik

Olej kokosowy na trądzik

Pisaliśmy już o tym, jak olej kokosowy wspaniale pielęgnuje skórę twarzy. Jednak dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, jest też znakomitym naturalnym lekarstwem n trądzik, zarówno młodzieńczy, jak i ten w dorosłym wieku.

Olej kokosowy zawiera wiele substancji, które mają zbawienny wpływ na skórę. W składzie oleju z kokosa znajdziesz witaminy A, E i D, wapń i fosfor oraz kwasy laurynowy, mirystynowy i palmitynowy, a także wiele składników odżywczych. Olej jest również skutecznym sposobem na trądzik.

 

W jaki sposób olej z kokosa pomaga w leczeniu trądziku?

Olej kokosowy Olini

Olej kokosowy Olini

1. Ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne
Olej wnika w skórę i zabija bakterie oraz szkodliwe drobnoustroje, a także łagodzi stany zapalne.

2. Olej ma właściwości oczyszczające i regenerujące
Dzięki temu jest wymarzonym produktem dla osób cierpiących z powodu skóry trądzikowej.

3. Olej kokosowy odżywia i nawilża skórę, więc powinien być stosowany także przez osoby, które mają problem z suchą cerą.

4. Produkt może łagodzić blizny i przebarwienia, które są pozostałościami po trądziku. Olej kokosowy oczyszcza pozostałości po zmianach trądzikowych i przyspiesza proces gojenia się skóry.

5. Olej chroni skórę przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego. Jeśli rozsmarujesz trochę oleju na skórze, preparat utworzy cienką warstwę ochronną o wysokiej skuteczności.

Przeczytaj również o 10 korzyściach zdrowotnych ze stosowania oleju kokosowego.

 

Olej kokosowy Olini

Olej kokosowy Olini

 

Jak stosować olej kokosowy na trądzik

Aby skorzystać z dobroczynnych właściwości oleju kokosowego produkt powinien być stosowany z zachowaniem kilku prostych zasad. Możesz użyć oleju kokosowego korzystając z jednej z tych metod:

Olej kokosowy Olini

Olej kokosowy Olini

     • Zaaplikuj olej bezpośrednio na wypryski. Podgrzej odrobinę oleju, rozsmaruj w palcach i nanieś na pryszcze za pomocą ruchów okrężnych. Powtarzaj czynność dwa razy dziennie. Pozytywne efekty pojawią się w ciągu tygodnia.
     • Możesz pozbyć się trądziku i wyprysków łącząc olej kokosowy z innymi naturalnymi olejami.
     • Jeżeli chcesz walczyć z trądzikiem zmieszaj olej kokosowy z olejkiem z drzewa herbacianego, olejem jojoba i olejem kminkowym. A jeśli zależy Ci przede wszystkim na pozbyciu się pozostałości po wypryskach, stwórz mieszankę oleju kokosowego z olejem rozmarynowym lub olejem z dzikiej róży.
     • Dodaj olej kokosowy do produktów, których używasz do codziennej pielęgnacji skóry – wystarczy kilka kropli. Dzięki temu połączysz korzyści ze stosowania Twoich sprawdzonych kosmetyków z zaletami oleju kokosowego.

Przeczytaj też o tym, jak olej kokosowy pomaga w czyszczeniu i wybielaniu zębów.

Czytaj również o oleju kokosowym na włosy i oleju kokosowym na odchudzanie.

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy na trądzik?

  • Najważniejsze: olej kokosowy musi być zawsze ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej kokosowy wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
  • Olej kokosowy musi być zimnotłoczony (do 40 stopni), nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony
  • Olej kokosowy nie powinien być wystawiony na światło słoneczne

 

 

Olej kokosowy Olini

Olej kokosowy Olini