Olej lniany Budwigowy – jaki wybrać, dawkowanie, jak stosować olej lniany w diecie Budwig

Prawdziwy olej lniany Budwigowy zawiera na dnie delikatny osad oraz śluz. To pozostałości po tłoczeniu na zimno nasion lnu. Olej może mieć różną konsystencje, może być lejący i podobny do jaja kurzego, bądź pylisty lub smugowaty. 

Olej lniany Olini Budwigowy

Olej lniany Olini w diecie dr Budwig

 

Co to jest „olej Budwigowy”?

Olej Budwigowy, ponieważ ma wiele zdrowotnych właściwości, jest przez to bardzo popularnym produktem. Właśnie dlatego na rynku można znaleźć wiele olejów imitujący ten prawdziwy.

Olej Budwigowy otrzymuje się przez mechaniczne wyciskanie go z nasion. Dzięki temu, że nie jest on poddawany rafinacji zachowuje naturalne struktury oraz swoje właściwości biologiczne.

Olej lniany posiada aż 95 procent nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Powinny być one dostarczane z pożywieniem gdyż wspomagają organizm na poziomie komórkowym i dzięki temu chroni go między innymi przed chorobami nowotworowymi.

Poznaj też najważniejsze zasady diety dr Budwig.

Dowiedz się również, na co pomaga dieta dr Budwig.

 

Jak dawkować olej Budwigowy

Olej lniany Budwigowy

Olej lniany i siemię lniane Olini

Pierwsze miesiące diety wymagają intensywnej kuracji olejem Budwigowym. Wynika to z tego, że organizm trzeba najpierw oczyścić z toksyn. W tym okresie należy zażywać od 6 do 8 łyżek dziennie, poniżej redukuje się ilość do 1-2 łyżek dziennie.

Można go dodawać do każdego posiłku lub spożywać go oddzielnie. Koniecznie natomiast olej lniany trzeba dolać bezpośrednio przed jedzeniem. Przynajmniej raz dziennie powinien być on spożywany w obecności białka. To połączenie według doktor Johanny Budwig daje najlepsze efekty zdrowotne.

 

 

Olej lniany Budwigowy z twarogiem

Olej lniany Budwigowy z twarogiem

Czym jest pasta Budwigowa

Takie połączenie nosi nazwę pasty Budwigowej, która wychodzi z dodania 3-6 łyżek stołowych oleju lnianego do 120-125 gramów białego sera zawierającego do 20 procent tłuszczu.

Przeczytaj najlepsze przepisy na pastę Budwigową – pastę z twarogu z olejem lnianym.

W zależności od stanu zdrowotnego zaleca się spożywanie od 2 do 8 łyżek oleju. Minimalny zakres to ilość służąca profilaktyce, natomiast maksymalny to dawka lecznicza. Pasta musi mieć jednolitą konsystencję którą trzeba uzyskać przez mieszanie obu składników blenderem lub mikserem.

Można do niej dodać łyżeczkę jogurtu naturalnego by wspomóc łączenie produktów, ważne natomiast aby nie pływały w paście tłuste oczka oleju. Pastę należy traktować jako osobny posiłek i powinna być ona zawsze przygotowana na świeżo. W lodówce można maksymalnie ją przechowywać do dwóch dni.

 

Jak najlepiej wybrać olej lniany do diety dr Budwig?

  • Najważniejsze: olej lniany musi być ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej lniany wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
  • Olej lniany musi być zimnotłoczony (do 40 stopni) – zawsze kupuj olej z pewnego źródła
  • Olej lniany powinien być zawsze w ciemnej butelce, przechowywany w lodówce, niewystawiony na światło słoneczne
Olej lniany budwigowy

Olej lniany Olini Budwigowy

Olej lniany Budwigowy Olini

Olej lniany Budwigowy Olini