Olej z czarnuszki na alergię – skuteczny środek przeciwalergiczny

Czarnuszka i wytwarzany z jej ziarenek olej ma mnóstwo właściwości prozdrowotnych, dlatego warto wprowadzić go do codziennej diety. Olej z czarnuszki działa przeciwalergicznie, dlatego alergicy czy chorzy cierpiący na astmę o podłożu alergicznym powinni włączyć go do swojej codziennej diety.

Olej z czarnuszki Olini na alergię

Olej z czarnuszki Olini na alergię

Naturalne działanie lecznicze

Jednym ze składników oleju z czarnuszki jest tymochinon – substancja, która ma wyjątkowe działanie antyhistaminowe, czyli blokuje wytwarzanie histaminy, białka odpowiedzialnego za wszelkie reakcje alergiczne: pokrzywkę, katar sienny, łzawiące oczy, duszności.

Dzięki tymochinonowi nasz układ odpornościowy reaguje mniej agresywnie na wszelkie substancje uczulające, które pojawiają się w naszym otoczeniu. Olej z czarnuszki może więc z powodzeniem uzupełnić leczenie farmakologiczne, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Zobacz też artykuł o właściwościach leczniczych oleju z czarnuszki.

Działanie od wewnątrz

Małą łyżeczkę oleju z czarnuszki pij 3 razy dziennie, najlepiej podczas posiłku, wtedy łatwiej będzie go przełknąć. Dlaczego warto regularnie pić ten wyjątkowy olej?

  • Działa naprawdę szybko – pierwsze efekty są widoczne już po kilku tygodniach stosowania.
  • Wspiera układ immunologiczny i blokuje jego agresywne reakcje na alergeny.
  • Łagodzi przewlekłe objawy alergii, takie jak uporczywy katar czy łzawienie oczu.
  • Niweluje dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które często współwystępują z alergiami pokarmowymi.

– Poprawia komfort życia osobom chorującym na astmę o podłożu alergicznym – zmniejsza częstotliwość i nasilenie objawów duszności, ułatwia oddychanie.

Olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki

Działanie od zewnątrz

Olejem z czarnuszki można z powodzeniem zastąpić maści antyhistaminowe, stosowane na zmiany skórne podczas chorób alergicznych. Olej nawilża, natłuszcza skórę, a także działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Koi podrażnienia i łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry, z którym boryka się wielu alergików.

Warto pamiętać, że olej z czarnuszki nie zawsze może zastąpić leczenie farmakologiczne, warto go jednak stosować jako środek wspomagający, a gdy objawy ustąpią – wykorzystywać go na co dzień w profilaktyce przeciwalergicznej. Wszelkie objawy uczuleń na skórze pojawiają się bowiem z większym nasileniem, gdy jest ona wysuszona, mało nawilżona i pozbawiona płaszcza lipidowego.

Olej z czarnuszki pomoże przywrócić skórze równowagę, dzięki czemu będzie ona mniej narażona na działanie alergenów.

Jak wybrać najlepszy olej z czarnuszki do wspomagania leczenia alergii?

  • Najważniejsze: olej z czarnuszki musi być zawsze ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej z czarnuszki wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
  • Olej z czarnuszki musi być zimnotłoczony (do 40 stopni), nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony
  • Olej z czarnuszki powinien być zawsze w ciemnej butelce, przechowywany w lodówce, niewystawiony na światło słoneczne
Olej z czarnuszki Olini jako środek przeciwalergiczny

Olej z czarnuszki Olini jako środek przeciwalergiczny