Wszystko o płukaniu ust olejem słonecznikowym

Czy wiesz, że Twój organizm gromadzi więcej toksyn niż jest w stanie na bieżąco wydalić? To oznacza, że ilość szkodliwych substancji w Twoim ciele cały wzrasta, co może być przyczyną złego samopoczucia, zmęczenia, obniżonej odporności i prowadzić do wielu chorób. Aby uniknąć zagrożenia, możesz wspomagać proces usuwania toksyn. Jedną ze sprawdzonych metod jest płukanie ust olejem słonecznikowym.

Olej słonecznikowy Olini do oczyszczania organizmu

Olej słonecznikowy Olini do oczyszczania organizmu

Zalety płukania ust olejem słonecznikowym

Olej słonecznikowy absorbuje toksyny i pozwala na skuteczne usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. Płukanie jest szczególnie polecane osobom, które cierpią na choroby układu krwionośnego, takie jak anemia, zapalenia żył czy miażdżyca. Ssanie oleju słonecznikowego będzie pomocne również w przypadku chorób układu pokarmowego: biegunek, wrzodów, wzdęć czy zaparć oraz innych schorzeń, takich jak bóle głowy czy alergie oraz różne rodzajów nowotworów.

Wiele chorób ma początek w jamie ustnej – to tutaj znajdują się rozmaite gatunki bakterii, wirusów i grzybów Candida. Dbanie o higienę jamy ustnej znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju choroby narządów wewnętrznych.

Olej słonecznikowy

Olej słonecznikowy

Efekty płukania ust olejem słonecznikowym to m.in.:

 • Lepszy apetyt, większa „energia życiowa” od rana
 • Usunięcie chorobowego nalotu na języku
 • Leczenie takich schorzeń, jak powiększenie migdałków, zapalenie zatok i zapalenie dziąseł
 • Ustąpienie zapalenia przysadki mózgowej
 • Poprawa stanu zdrowia w przypadku chronicznej anemii, egzemy i nowotworów
 • Zmniejszenie stanu chorobowego przy chorobach jelit, żołądka
 • Zdrowsza i lepiej wyglądają skóra
 • Oczyszczenie zatok i gardła

Ponadto olej słonecznikowy pozwoli Ci na niemal całkowitą detoksytację organizmu, jeżeli kuracja będzie prowadzona regularnie.

 

Jak płukać usta olejem słonecznikowym?

Jak prawidłowo płukać usta olejem słonecznikowym? To bardzo proste. Wlej łyżkę stołową płynu do ust i ssij olej przez około 15 minut. Czynność powinna być wykonywana bez wysiłku, najlepiej trzymać olej w przedniej części ust. Po kwadransie płyn powinien przybrać postać białego mleczka. Wtedy należy wypluć olej i wypłukać usta. Pamiętaj, by nie połykać oleju!

Kiedy najlepiej ssać olej?

Płukanie najlepiej wykonywać rano, jeszcze przed śniadaniem lub wieczorem przed położeniem się do łóżka – ważne, by od ostatniego posiłku minęły przynajmniej 3 godziny. Przed płukaniem dobrze jest wypić trochę wody.

Jak długo można stosować metodę płukania ust olejem?

Czas trwania kuracji zależy od Twojego zdrowia i samopoczucia. Wykonuj czynność codziennie, dopóki nie poczujesz, że odzyskujesz spokój, energię i zdrowy sen. Najlepsze efekty są widoczne po sześciu miesiącach płukania. Natomiast jeśli nic Ci nie dolega, warto profilaktycznie płukać usta olejem przez około dwa tygodnie.

Zobacz też nasz przepis na sałatkę z olejem słonecznikowym zimnotłoczonym.

 

Jak wybrać najlepszy olej słonecznikowy tłoczony na zimno? 

 • Najważniejsze: olej słonecznikowy musi być ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej z pestek słonecznika wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
 • Olej z pestek słonecznika musi być zimnotłoczony (do 40 stopni) – zawsze kupuj olej z pewnego źródła
 • Olej słonecznikowy powinien być zawsze w ciemnej butelce, przechowywany w lodówce, niewystawiony na światło słoneczne
Olej słonecznikowy Olini

Olej słonecznikowy Olini