10 ciekawostek o oleju kokosowym – tego jeszcze nie wiedziałeś o oleju kokosowym

Olej kokosowy to prawdziwy hit, a z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jeśli interesujesz się naturalnymi, zdrowymi produktami, z pewnością o oleju z kokosa wiesz już wiele. Jednak ten niezwykły produkt z pewnością jeszcze nieraz Cię zaskoczy. Oto lista 10-ciu ciekawostek na temat oleju kokosowego, które mogą rozszerzyć Twoja wiedzę na temat popularnej substancji:

10 faktów o oleju kokosowym

10 faktów o oleju kokosowym

  • Już starożytny system medycyny indyjskiej, czyli Ajurweda, zalecał stosowania oleju kokosowego do zabiegów oczyszczających.
  • Olej kokosowy doskonale nadaje się do konserwacji drewna. Możesz go wykorzystać do zabezpieczenia drewnianych sztućców czy desek do krojenia.
  • Produkt ma wszechstronne zastosowania kulinarne. Delikatny smak i aromat kokosa znakomicie wzbogacają sałatki, chłodne shake’i czy płatki kukurydziane. Na oleju kokosowym można także smażyć lub wykorzystać go do smarowania chleba.

Przeczytaj o oleju kokosowym w kuchni i 10 zastosowaniach oleju kokosowego do gotowania.

Tłoczony na świeżo olej kokosowy Olini

Tłoczony na świeżo olej kokosowy Olini

  • Przez wiele lat naukowcy uważali, że olej kokosowy jest szkodliwy. Powodem była wysoka zawartość tłuszczu – aż 98% oleju z kokosa to tłuszcze. Dziś wiemy, że te tłuszcze to trójglicerydy średniołańcuchowe, które są inaczej trawione przez organizm, a sam olej kokosowy ma wiele korzystnych właściwości.
  • Olej kokosowy ma właściwości bakteriobójcze i może wspomagać gojenie ran oraz oparzeń. Nadaje się również do walki z trądzikiem. Jest też znakomity do pielęgnacji twarzy.
  • Olej kokosowy jest szeroko stosowany w kosmetyce. Może pomóc w odżywieniu włosów (przeczytaj o olejowaniu włosów olejem kokosowym), pomóc w pielęgnacji skóry a nawet służyć jako naturalny krem do opalania.
  • Jest stosowany do higieny jamy ustnej. Regularne ssanie oleju pozwala na usunięcie toksyn z organizmu i wybielanie zębów. Przeczytaj również o popularnym płukaniu ust olejem słonecznikowym.

Pamiętaj, że wszystkie cenne właściwości zawiera jedynie świeży, nierafinowany olej kokosowy. Przeczytaj o różnicach między rafinowanym a nierafinowanym olejem kokosowym.

 

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy?

  • Najważniejsze: olej kokosowy musi być zawsze ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej kokosowy wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
  • Olej kokosowy musi być zimnotłoczony (do 40 stopni), nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony
  • Olej kokosowy nie powinien być wystawiony na światło słoneczne
Najlepszy olej kokosowy do zdrowej diety

Najlepszy olej kokosowy do zdrowej diety

Olej kokosowy Olini

Olej kokosowy Olini

 

 

 

Oceń artykuł:

Średnia: 0 / 5. Oddane głosy: 0

Brak ocen