Olej kokosowy cena – ile kosztuje naturalność

Olej kokosowy jest coraz bardziej dostępny w sklepach i drogeriach. Już nie jest problemem dostać go, udając się do ulubionej galerii handlowej czy wchodząc na aukcję internetową. Problem jednak pojawia się gdzieś indziej, a mianowicie w różnicach cenowych. Dlaczego ceny oleju kokosowego są tak rozbieżne? Czy ma to wpływ na jakość produktu i jego naturalność? 

olej kokosowy cena

Naturalny olej kokosowy Olini

Gdzie kupić olej kokosowy?

 • W sklepach ze zdrową i ekologiczną żywnością
 • W sklepach z żywnością orientalną, produktami z całego świata
 • W delikatesach i dobrych supermarketach
 • W drogeriach i aptekach
 • W sklepach internetowych ze zdrową żywnością bądź kosmetykami naturalnymi
 • Na aukcjach internetowych
 • Na stronach producentów olejów kokosowych

Płacisz za jakość

Rozbieżność cen bez wątpienia uwarunkowana jest jakością oleju kokosowego. Wszystko zależy od tego, jaki wybierzemy, ale również jaki jest nam potrzebny. Czasami wystarczy kupić olej rafinowany całkowicie pozbawiony zapachu, który będzie nas kosztował kilkanaście złotych za opakowanie o pojemności 500 ml.

Od razu nasuwa nam się zatem myśl, że rafinowany olej kokosowy jest gorszy od nierafinowanego. Oczywiście różnica jest zauważalna, co potwierdza bardzo wielu użytkowników. Jednak nie w każdym przypadku. Przeczytaj o różnicach pomiędzy olejem kokosowym rafinowanym i nierafinowanym.

Do codziennej pielęgnacji można spokojnie używać tego tańszego oleju i również cieszyć się pięknymi włosami i odżywioną cerą. Oleje kokosowe nierafinowane to już nieco wyższe ceny, a korzystne są głównie ze względu zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega.

Za słoiczek o pojemności 200 ml zapłacimy minimum 15-20 zł. Możemy również wydać 70 zł w przypadku, kiedy zdecydujemy się na zakup organicznego oleju extra virgin.

Kiedy cena odgrywa istotną rolę?

Olej kokosowy jest bardzo wydajny i starcza naprawdę na bardzo długo, nawet przy codziennym jego stosowaniu. Oczywiście lepszym wyborem w każdym przypadku będzie olej nierafinowany.

Szczególnie jeżeli chodzi o zastosowanie w kuchni to zaleca się używanie tego zimnotłoczonego, ponieważ dodają potrawom lepszy smak i zapach. Polecamy artykuł o zastosowaniu oleju kokosowego w kuchni i przepis na kuloodporną kawę z olejem kokosowym.

Jak już wspomniano wcześniej, w pielęgnacji ciała i kosmetyce można spokojnie stosować ten tańszy rodzaj oleju kokosowego, czyli ten rafinowany. Są jednak tacy, którzy podkreślają, że nierafinowany olej kokosowy odbudowuje włosy i odżywia skórę, a rafinowany jedynie poprawia ich wygląd. Tak, czy inaczej, produkt ten wart jest swoich pieniędzy, nawet jeżeli mówimy o kosztach w wysokości 30zł czy więcej.

Przeczytaj jak najlepiej stosować olej kokosowy na twarz?

Do pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci najlepiej stosować olej nierafinowany, tłoczony na zimno. Przeczytaj o 10 zastosowaniach oleju kokosowego dla niemowląt i Olej kokosowy dla dziecka.

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy do zdrowej kuchni i pielęgnacji?

 • Najważniejsze: olej kokosowy musi być zawsze ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej kokosowy wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
 • Olej kokosowy musi być zimnotłoczony (do 40 stopni), nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczony
 • Nierafinowany, z najlepszego ziarna (w Olini zawsze wybieramy najlepszej jakości składniki – zobacz jak powstają nasze oleje)
 • Dlaczego olej nierafinowany jest lepszy od rafinowanego – przeczytaj o tym, jak wybrać najlepszy olej kokosowy.
Olej kokosowy cena

Olej kokosowy Olini do gotowania i pielęgnacji skóry

Oceń artykuł:

Średnia: 4.7 / 5. Oddane głosy: 3

Brak ocen