Olej kokosowy na zęby

Olej kokosowy jest skutecznym i w 100% naturalnym środkiem do higieny jamy ustnej. Nie tylko doskonale myje zęby, również je wybiela, pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust, a nawet jest w stanie zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł. Jak więc efektywnie stosować olej kokosowy na zęby? Przedstawiamy na to 6 sposobów:

Olej kokosowy na zęby

Już starożytna medycyna indyjska, czyli Ajurweda zalecała płukanie ust olejem kokosowym. Starożytni zauważyli, że regularne ssanie oleju wpływa dobrze na ogólne zdrowie, a do tego znacząco poprawia higienę jamy ustnej.

Kup Olej kokosowy Olini

Co daje czyszczenie zębów olejem kokosowym?

Współczesne badania potwierdzają wiedzę sprzed wiekówolej kokosowy oczyszcza organizm z toksyn, zapobiega rozwojowi wielu chorób a także pomaga wybielić zęby. Co więcej, płukanie ust olejem jest łatwe i wygodne. Możesz to robić nawet w trakcie porannych czynności higienicznych – gdy bierzesz prysznic, nakładasz krem lub czeszesz włosy. Jakie dokładnie korzyści płyną ze stosowania oleju kokosowego?

Oto lista najważniejszych profitów:

Najświeższy olej kokosowy w Polsce

Najświeższy olej kokosowy w Polsce

 1. Skutecznie wybiela zęby – zęby stają się zauważalnie bielsze, a pierwsze efekty widać już po tygodniu stosowania.
 2. Pomaga zlikwidować krwawienie z dziąseł – olej kokosowy pozytywnie wpływa na leczenie zapalenia dziąseł wywołanego przez nadmierne odkładanie się kamienia nazębnego. Olej kokosowy zapobiega przyrostowi kamienia, dzięki czemu dziąsła są zdrowsze i mniej podatne na ból i krwawienie.
 3. Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie – kwas laurynowy zawarty w oleju kokosowym pomaga pozbyć się z jamy ustnej bakterii powodujących m.in. próchnicę i nieprzyjemny zapach z ust. Zapobiega również rozwojowi grzybicy jamy ustnej.
 4. W zębach pojawia się mniej ubytków – olej kokosowy atakuje 2 szczepy bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy, a nawet za utratę zębów: Streptococcus mutans i Lactobacillus. Dzięki zdrowotnemu działaniu kwasu laurynowego, bakterie te nie są aktywne w naszej jamie ustnej i nie powodują dalszego rozwoju próchnicy.
 5. Likwiduje nieprzyjemny zapach z ust od rana – płukanie ust olejem kokosowym pomaga pozbyć się brzydkiego zapachu z ust lepiej niż niejeden płyn do płukania jamy ustnej. A jest to środek w 100% naturalny, pochodzenia roślinnego.
 6. Choroby takie jak przeziębienie czy grypa już nie rozwijają się tak łatwo – dzięki działaniu antybakteryjnemu i przeciwwirusowemu oleju kokosowego, jest mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia i rozwoju infekcji wirusowych i bakteryjnych w naszym organizmie. Płukanie ust olejem kokosowym ma udowodnione działanie wspierające odporność i nasz układ immunologiczny.

Dodajmy, że płukanie ust olejem kokosowym nie ma żadnego negatywnego wpływu na zdrowie. Musisz jedynie pamiętać, by nie połykać oleju po płukaniu – substancję trzeba wypluć. Wtedy olej kokosowy na zęby działa najskuteczniej.

Postaraj się to zrobić możliwie dokładnie, najlepiej dodatkowo przepłukując usta wodą. Olej wypluwaj do kosza, a nie do zlewu czy umywalki.

Przeczytaj także 10 ciekawostek o oleju kokosowym oraz o zastosowaniach oleju kokosowego w kuchni.

Olej kokosowy na zęby

Olej kokosowy na zęby

Olej kokosowy na zęby – jak płukać usta olejem kokosowym?

Płukanie ust olejem jest łatwe i może je wykonywać każdy we własnym domu.

Wystarczy trzymać się kilku zaleceń:

 1. Płucz usta od rana, na czczo.
 2. Na jedno płukanie wykorzystaj 1-2 łyżeczki oleju.
 3. Płucz usta przez około 25 minut.
 4. Postaraj się co chwilę cedzić olej przez zęby.
 5. Po wypluciu oleju dokładnie wypłucz usta i umyj zęby pastą.

Pamiętaj, że płukanie daje dobre efekty tylko wtedy, gdy czynność jest wykonywana konsekwentnie, przynajmniej przez kilka miesięcy. Do płukania zawsze używaj świeżego, organicznego i nierafinowanego oleju kokosowego tłoczonego na zimno.

Olej powinien być naturalny i nie zawierać żadnych sztucznych dodatków.

Tak stosowany olej kokosowy do zębów powinien przynieść najlepsze rezultaty.

Przeczytaj również o płukaniu ust olejem słonecznikowym oraz o 10 korzyściach zdrowotnych ze stosowania oleju kokosowego.

Olej kokosowy na zęby

Olej kokosowy na zęby

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy do czyszczenia i wybielania zębów?

 • Przy zakupie oleju kokosowego warto zwrócić uwagę na termin jego tłoczenia. Najlepsze są oleje tłoczone na zamówienie (Olini.pl), gdyż są świeże i masz gwarancję, że nie jełczeją na półce, czekając na klienta.
 • Przy tego typu olejach liczy się także temperatura tłoczenia. Wybieraj oleje tłoczone na zimno (maksymalnie 40 stopni), które są dodatkowo niefiltrowane, nieoczyszczone oraz nierafinowane.
 • Wybierz taki olej, który jest tłoczony z najlepszych, wysokojakościowych składników. Pamiętaj, by nie był wystawiany na światło słoneczne.

Kup Olej kokosowy Olini

 

Olej kokosowy Olini do zębów

Olej kokosowy Olini dla pięknego uśmiechu

Olej kokosowy do zębów

Olej kokosowy Olini tłoczony na zimno, nierafinowany – nadaje się do płukania jamy ustnej

Oceń artykuł:

Średnia: 3.5 / 5. Oddane głosy: 42

Brak ocen