Jak olej kokosowy pomaga spalać tłuszcz

Zdaje się, że olej i odchudzanie to pojęcia przeciwstawne – jednak nie w przypadku oleju kokosowego. Okazuje się, że olej kokosowy nie tylko nie doda Ci i zbędnych kilogramów, ale też skutecznie pomoże walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Dzisiaj dowiesz się jak olej kokosowy pomaga spalać tłuszcz.

Jak olej kokosowy pomaga spalać tłuszcz

Olej kokosowy Olini

Kwasy tłuszczowe, które poprawiają metabolizm

Olej kokosowy znacznie różni się od innych tłuszczów w Twojej diecie. Wiele produktów spożywczych zawiera kwasy tłuszczowe o długich łańcuchach, tymczasem olej kokosowy składa się przede wszystkim z kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha. To ważne, bo oba typy kwasów są metabolizowane w zupełnie inny sposób.

Organizm wysyła kwasy średniołańcuchowe z przewodu pokarmowego wprost do wątroby. Tam są natychmiast zamieniane w energię lub w ciała ketonowe. Badania dowiodły, że spożywanie kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha powoduje wzrost wagi nawet o 20% mniejszy niż w przypadku spożywania innych substancji. Natomiast ilość odkładanego tłuszczu jest mniejsza o 23%.

 

Spalasz więcej kalorii

Różne pokarmy są przetwarzane w odmienny sposób i inaczej wpływają na gospodarkę hormonalną organizmu oraz efektywność procesów metabolicznych.

W przypadku oleju kokosowego zauważono, że organizm zwiększa wydatek energetyczny i spala więcej tłuszczu w porównaniu z taką samą liczbą kalorii w innych tłuszczach. Twój organizm może spalić nawet 5% więcej kalorii.

Przeczytaj też o tym jak olej kokosowy wspomaga odchudzanie

Jak olej kokosowy pomaga spalać tłuszcz

 

Spalisz niebezpieczny tłuszcz brzuszny

Olej kokosowy zwiększa metabolizm a także redukuje apetyt, więc w długiej perspektywie sprzyja utracie tkanki tłuszczowej. Jest też wyjątkowo skuteczny w walce z otyłością brzuszną. Eksperyment z udziałem 40 kobiet wykazał, że olej kokosowy w większym stopniu niż inne oleje sprzyja redukcji tłuszczu z okolic brzucha. Kobiety biorące udział w badaniu były na diecie, która zawierała naturalne oleje.

W ciągu czterech tygodni uczestniczki straciły na wadze, a grupa korzystająca z oleju kokosowego dodatkowo odznaczała się mniejszą ilością tkanki tłuszczowej w talii i okolicach brzucha. To ważne, bo tłuszcz brzuszny ma tendencję do odkładania się w okolicach organów wewnętrznych – powoduje stany zapalne, choroby serca i sprzyja rozwojowi cukrzycy.

Utrata tkanki tłuszczowej w takim miejscu jest więc szczególnie dobra dla Twojego zdrowia, a olej kokosowy pomaga spalać tłuszcz <3

 

Jak olej kokosowy pomaga spalać tłuszcz

Świeży Olej kokosowy Olini

Jak wybrać najlepszy olej kokosowy ?

Oprócz znajomości właściwości oleju kokosowego, warto poznać także cechy produktu idealnego do zakupu. Olej powinien być:

  • Nświeży (najlepiej tłoczony na zamówienie) Olini.pl
  • wykonany z najlepszych składników,
  • tłoczony na zimno,
  • niewystawiony na światło słoneczne,
  • nierafinowany.

Oceń artykuł:

Średnia: 3 / 5. Oddane głosy: 2

Brak ocen