Olej lniany na odchudzanie

Olej lniany, choć znany od wieków, dziś staje się coraz bardziej popularny. Szczególne uznanie zyskuje wśród osób, które chcą dobrze i świadomie się odżywiać, wiedzą jak ważne jest zachowanie smukłej sylwetki i dobrego samopoczucia. I choć stosowanie tłuszczu przy odchudzaniu wydaje się kontrowersyjne to warto sięgać po świeże, tłoczone na zimno, zdrowe oleje! Na szczególna uwagę zasługuje olej lniany który coraz częściej wybierany jest na odchudzanie.

Olej lniany Olini na odchudzanie

Olej lniany dla zdrowia i smukłej talii

Przede wszystkim olej lniany to jedno z najbogatszych źródeł kwasów Omega 3, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Codzienne spożywanie około 2 łyżek oleju lnianego reguluje metabolizm, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i odchudzanie.

Kup świeży olej lniany

Poza tym kwasy Omega 3 pełnią kluczową rolę w zachowaniu równowagi hormonalnej w organizmie.

Jak olej lniany wspomaga odchudzanie? 

  • Spożywanie oleju lnianego nie podnosi poziomu cholesterolu we krwi – w przeciwieństwie do innych tłuszczy
  • Wspomaga trawienie i regeneruje układ pokarmowy
  • Zapobiega zaparciom, wspomaga układ trawienny
  • Znacznie zwiększa elastyczność skóry, dzięki czemu chroni nas przed obwisaniem skóry po straceniu kilogramów
  • Olej lniany redukuje obrzęki i pomaga pozbyć się zatrzymanej w organizmie wody
  • Zmniejsza apetyt na słodkie przekąski po posiłku
Pyszny dodatek do sałatek

Cudowne działanie lignanów!

Dr Hans-Ulrich Grimm, niemiecki ekspert żywności, krytyk przemysłu spożywczego, w książce Cud oleju lnianego pisze:

Olej lniany i siemię lniane mogą obniżyć poziom cholesterolu i dzięki temu ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób serca.

Dr Grimm przytacza wyniki badań prowadzonych w USA i Rosji pokazujących, że regularne spożycie oleju i siemienia lnianego zdecydowanie wpływa na obniżenie cholesterolu we krwi, lepsze wyniki badań i utratę wagi.

Kup świeży olej lniany

Dlaczego tak się dzieje?

Próbowano dociec, jaka substancja jest odpowiedzialna za obniżenie cholesterolu, i okazało się, że są to lignany, które działają podobnie jak hormon SDG, który także podawany jako wyizolowany działa na obniżenie poziomu cholesterolu.

Dlaczego warto sięgać po olej lniany z Olini?

Najlepsze ziarna. Dostawcy ziaren dla Olini są przez nich osobiście wybierani, najważniejsze to lokalne pochodzenie i świeżość. Dlatego ziarna lnu są pochodzenia polskiego, zamawiane w niewielkich partiach. Każda dostawa przechodzi przez szczegółową selekcję. Wysokiej klasy ziarno jest gwarancją najwyższej jakości oleju.

Produkcja. Olini wydobywa z ziaren lnu pełną naturalność. Olej lniany nie jest w żaden sposób oczyszczany, rafinowany czy filtrowany. Oleje tłoczone w prasach ślimakowych, przy temperaturze nie przekraczającej 35°C. Olini dba o to by każdy etap produkcji pozwolił na zachowanie w olejach naturalnych wartości odżywczych i smakowych.

Mała skala. Oleje z Olini tłoczone są dopiero na zamówienie klienta. Nie są magazynowane i nie są produkowane na zapas. Dlatego produktów z Olini nie znajdą Państwo na sklepowych półkach, czy w sklepach zielarskich.

Świeżość. Codziennie przez tłoki olejarni Olini przechodzi kolejna nowa partia ziaren lnu. Kontrolowany jest każdy etap produkcji tak żeby olej lniany był jak najlepszej jakości i świeżości. Czas od wytłoczenia do czasu kiedy dostaną Państwo przesyłkę jest maksymalnie skrócony. Bieżące tłoczenie i natychmiastowa wysyłka, są gwarancją świeżości. Olej z lnu z Olini który gości u Państwa w domu to olej maksymalnie 6 dniowy – zobacz jak powstają oleje w Olini

Bezpieczny transport. Olini dba o to żeby czas od wytłoczenia oleju z lnu do Państwa lodówki był jak najkrótszy. Olej pakowany jest w dedykowane buteleczki z ciemnego szkła a następnie zabezpieczamy w styropianowych tubach. Całość pakowana jest i wysyłana przesyłką kurierską, co gwarantuje szybką i bezpieczną dostawę.

Olej  w zdrowej diecie
Olej lniany z Olini to świetny dodatek do dań na zimo

Źródła:

Hans-Ulrich Grimm „Cud oleju lnianego” 2013

Oceń artykuł:

Średnia: 4.4 / 5. Oddane głosy: 9

Brak ocen