Olej lniany na włosy – nawilżenie i blask

Olejowanie włosów w ostatnim czasie jest bardzo popularną techniką pielęgnacyjną. Korzeni tej metody należy szukać w Azji, gdzie kobiety od wieków stosowały oleje do pielęgnacji włosów, dobierając je do swojej czakry, zgodnie z założeniami medycyny ajurwedyjskiej.

Olej lniany Olini na włosy

Olej lniany Olini na włosy

Dlaczego warto stosować olej lniany do pielęgnacji włosów?

 • Olej z nasion lnu doskonale sprawdza się zarówno na włosach kręconych, prostych, farbowanych, suchych, czy cienkich.
 • Kwasy omega-3, zawarte w oleju lnianym, są budulcem dla mieszków oraz łodygi włosa
 • Olej lniany uelastycznia włosy i domyka łuski osłonki sprawiając, że stają się one bardziej błyszczące
 • Natłuszczenie włosów, przy pomocy oleju lnianego, tworzy warstewkę ochronną, dzięki której wilgoć zatrzymywana jest we wnętrzu włosa, a uszkodzenia mechaniczne czy niekorzystne warunki atmosferyczne nie niszczą ich tak bardzo.
 • Witamina E zawarta w oleju lnianym działa na włosy przeciwrodnikowo.

 

Olej lniany Olini na włosy

Olej lniany Olini na włosy

Olej lniany nakładany przed myciem włosów

Olej lniany można stosować zarówno przed myciem włosów ja i po nim. Decydując się na nałożenie oleju przed myciem, powinno się go zostawić na włosach przez co najmniej pół godziny, tak aby składniki odżywcze miały czas na spenetrowanie wnętrza włosa.

Ilość potrzebna do pokrycia włosów o długości do ramion to jedna lub dwie łyżeczki. Niewielką ilość oleju lnianego należy lekko rozetrzeć w dłoniach i nałożyć na całą długość włosów, można zastosować go również na skalp. Wiele osób popełnia błąd i nakłada zbyt dużo oleju lnianego, tak, że potem ciężko jest zmyć jego nadmiar, przez co stosować trzeba mocniejsze szampony i trzeć włosy, w rezultacie uszkadzając je mechanicznie. Zabieg olejowania powinno się regularnie powtarzać, od jednego do trzech razy w tygodniu.

 

 

Olej lniany nakładany po myciu włosów

Nakładając olej po myciu włosów, wystarczy zaledwie kilka kropel nałożonych na lekko wilgotne włosy. Ten sposób wykorzystania oleju lnianego nie odżywia włosów tak mocno, jak olejowanie przed myciem, ale zabezpiecza włosy i sprawia, że wizualnie prezentują się one lepiej.

Olej lniany do pielęgnacji włosów może być stosowany przez każdego. A Wy już go wypróbowaliście?

 

Jak najlepiej wybrać olej lniany do pielęgnacji włosów?

 • Najważniejsze: olej lniany musi być ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej lniany wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
 • Olej lniany musi być zimnotłoczony (do 40 stopni) – zawsze kupuj olej z pewnego źródła
 • Olej lniany powinien być zawsze w ciemnej butelce, przechowywany w lodówce, niewystawiony na światło słoneczne
Olej lniany Olini idealny do kuchni i zdrowej pielęgnacji

Olej lniany Olini idealny do kuchni i zdrowej pielęgnacji

Olej lniany na włosy – nawilżenie i blask
4.9 (98.46%) 39 votes
 • Pingback: Sałatka z olejem lnianym pszenicą i świeżymi owocami()

 • Pingback: Olej lniany na skórę, twarz, w kosmetyce - Olejenazdrowie.pl()

 • Pingback: Olej lniany - 15 zalet, za które go absolutnie pokochasz - olejenazdrowie.pl()

 • Pingback: Olej lniany na skórę twarzy, zastosowanie w kosmetyce - Olejenazdrowie.pl()

 • Gosia Ferenc

  Ja zawsze nakładam olej lniany na włosy przed myciem. Dzięki temu są potem są lepiej nawilżone. Szczególnie latem, przy upalnym słońcu, które potrafi zniszczyć nawet zadbane włosy. Świetnie, że są strony takie jak tak wszechstronnie edukujące w kwestii prozdrowotnego wykorzystania olejów roślinnych.

  • Fantastycznie, że olej lniany tak dobrze sprawdza się u Pani na włosy. Bardzo często przeciążamy nasze włosy kosmetykami o bardzo długim składzie, a wystarczy im dobrej jakości olej, szampon i odżywka.

   Dla niektórych do olejowania włosów idealny jest olej kokosowy, a dla innych świetnie sprawdzi się lniany czy np. z pestek moreli. Najważniejsze, żeby korzystać ze świeżych, najwyższej jakości olejów, tłoczonych na zimno, nierafinowanych, od sprawdzonego producenta.

 • Bera

  Używam olej lniany na włosy od około roku i trudno się nie zgodzić, że działa on bardzo korzystnie na strukturę włosa. Stosuję go równolegle z arganem i efekt jest powalający. Włosy są grube i błyszczące. Są i wyglądają po prostu zdrowo.

  • Kamila

   Dokładnie. Odkąd sama zaczęłam stosować olej lniany na włosy, stwierdziłam, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na preparaty kosmetyczne, które zawierają jedynie śladowe ilości naturalnych składników. Samemu można osiągnąć o niebo lepsze efekty i to za mniejsze pieniądze. Wystarczy tylko trochę poczytać i być zmotywowanym.

 • HanaMontana

  Ale się cieszę, że zdecydowałam się na przetestowanie oleju lnianego na moich włosach! To dzięki Wam oczywiście 😉 Nawilżenie i blask – tego mi brakowało i to dostałam, nadal ciężko mi w to uwierzyć 😉 Także jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to mam nadzieję, że je rozwiałam.