Olej z wiesiołka na włosy

Wiesiołek, niepozorna roślina pochodząca z Ameryki Północnej oraz Południowej, już wiele lat temu zyskała ogromną popularność w medycynie. Właściwości oleju uzyskiwanego z jej łodyg, mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, mogą leczyć niektóre choroby, a w pewnych przypadkach ograniczać ryzyko pojawienia się różnych zaburzeń zdrowotnych. Dodatkowo stosuje się również naturalny olej z wiesiołka na włosy i jego rosnąca popularność w dzisiejszych czasach nie jest tylko przypadkiem. Wypadanie włosów dotyka bowiem coraz młodszych ludzi, stanowiąc dla wielu z nich problem, z którym trudno się pogodzić. Dlaczego olej ten może okazać się pomocy w takich sytuacjach i co tak wartościowego kryje się w jego składzie?

Olej z wiesiołka na włosy

Skarbnica kwasów tłuszczowych GLA

Nadmierne wypadanie włosów dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, coraz częściej już w wieku 30 lat. Duży wpływ na to ma współczesny, niehigieniczny tryb życia, a do tego nieustanny stres oraz stosowanie silnych kosmetyków, w tym szamponów i odżywek. Takie produkty kosmetyczne z pozoru poprawiają wygląd włosów, ale w dłuższej perspektywie mogą negatywnie odbijać się na ich zdrowiu. U kobiet wypadanie włosów jest czasem efektem ciąży czy nieprawidłowo funkcjonującej polityki hormonalnej, a u mężczyzn przyczyna problemu nierzadko leży po stronie nadmiernej produkcji testosteronu, cichego „zabójcy” naszych włosów.

Choć rynek pełny jest kosmetyków oraz suplementów diety na wypadające włosy, a salony fryzjerskie oferują różne zabiegi na ten problem, to nie ma co ukrywać, że najwięcej siły leczniczej drzemie w otaczającej nas naturze. Stosowanie na włosach olejku z wiesiołka jest tego najlepszym przykładem. Okazuje się, że roślina ta jest niezwykle bogata w kwasy tłuszczowe GLA, które mają zbawienny wpływ na zdrowie naszych włosów.

Olej z wiesiołka w butelce

Do najważniejszych zalet tego olejku, biorąc pod uwagę problemy z włosami, należy zaliczyć:

 • dokładne odżywianie skóry głowy;
 • wsparcie przy problemach z łupieżem czy przetłuszczającymi się włosami;
 • wyraźne wzmocnienie cebulek włosów;
 • naturalne stymulowanie porostu włosów;
 • zapobieganie łamaniu się i rozdwajaniu włosów.

Olej z wiesiołka na włosy jako dodatek do szamponu lub suplement diety

Pozostaje więc pytanie, w jaki sposób można stosować ten olejek i tym samym wykorzystać zbawienne właściwości kwasów tłuszczowych w nim zawartych. Do wyboru mamy tak naprawdę dwie podstawowe opcje.

 • Pierwsza z nich to wcieranie olejku z wiesiołka we włosy. Doskonałym pomysłem jest tutaj dodanie niewielkiej jego ilości do naszego szamponu bądź odżywki, które stosujemy na co dzień. Wmasowaną mieszankę pozostawiamy na kilka minut na głowie, aby składniki olejku wniknęły głęboko do skóry. Zabieg najlepiej powtarzać regularnie, nawet przez kilka tygodni, aby dokładnie odżywić skórę głowy, cebulki i same włosy.
 • Drugą opcją jest po prostu przyjmowanie doustne. Aby w ten sposób wzmocnić włosy olejem z wiesiołka, należy wypijać go dwa razy dziennie, w dawkach nie większych niż 500 mg. Picie olejku jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie tylko zadbamy o włosy, ale także o nasz dobry stan zdrowia.

Jak wybrać najlepszy olej z wiesiołka na włosy?

 • olej z wiesiołka musi być świeży – na Olini.pl kupisz tylko taki oraz robiony na Twoje zamówienie,
 • powinien być zimnotłoczony, co oznacza że temperatura tłoczenia nie może przekroczyć 40 stopni,
 • nie powinien zawierać żadnych dodatków,
 • powinien być produkowany tylko i wyłącznie z najlepszych produktów.

Oceń artykuł:

Średnia: 4.1 / 5. Oddane głosy: 10

Brak ocen