Olej z czarnuszki na alergię

Czarnuszka i wytwarzany z jej ziarenek olej ma mnóstwo właściwości prozdrowotnych, dlatego warto wprowadzić go do codziennej diety. Olej z czarnuszki działa przeciwalergicznie, dlatego alergicy czy chorzy cierpiący na astmę o podłożu alergicznym powinni włączyć go do swojej codziennej diety.

Olej z czarnuszki Olini na alergię

Olej z czarnuszki Olini na alergię

Naturalne działanie lecznicze

Jednym ze składników oleju z czarnuszki jest tymochinon – substancja, która ma wyjątkowe działanie antyhistaminowe, czyli blokuje wytwarzanie histaminy, białka odpowiedzialnego za wszelkie reakcje alergiczne: pokrzywkę, katar sienny, łzawiące oczy, duszności.

Dzięki tymochinonowi nasz układ odpornościowy reaguje mniej agresywnie na wszelkie substancje uczulające, które pojawiają się w naszym otoczeniu. Olej z czarnuszki może więc z powodzeniem uzupełnić leczenie farmakologiczne, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Zobacz też artykuł o właściwościach leczniczych oleju z czarnuszki.

Działanie od wewnątrz

Małą łyżeczkę oleju z czarnuszki pij 3 razy dziennie, najlepiej podczas posiłku, wtedy łatwiej będzie go przełknąć. Dlaczego warto regularnie pić ten wyjątkowy olej?

  • Działa naprawdę szybko – pierwsze efekty są widoczne już po kilku tygodniach stosowania.
  • Wspiera układ immunologiczny i blokuje jego agresywne reakcje na alergeny.
  • Łagodzi przewlekłe objawy alergii, takie jak uporczywy katar czy łzawienie oczu.
  • Niweluje dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które często współwystępują z alergiami pokarmowymi.

– Poprawia komfort życia osobom chorującym na astmę o podłożu alergicznym – zmniejsza częstotliwość i nasilenie objawów duszności, ułatwia oddychanie.

Olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki

Działanie od zewnątrz

Olejem z czarnuszki można z powodzeniem zastąpić maści antyhistaminowe, stosowane na zmiany skórne podczas chorób alergicznych. Olej nawilża, natłuszcza skórę, a także działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Koi podrażnienia i łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry, z którym boryka się wielu alergików.

Warto pamiętać, że olej z czarnuszki nie zawsze może zastąpić leczenie farmakologiczne, warto go jednak stosować jako środek wspomagający, a gdy objawy ustąpią – wykorzystywać go na co dzień w profilaktyce przeciwalergicznej. Wszelkie objawy uczuleń na skórze pojawiają się bowiem z większym nasileniem, gdy jest ona wysuszona, mało nawilżona i pozbawiona płaszcza lipidowego.

Olej z czarnuszki pomoże przywrócić skórze równowagę, dzięki czemu będzie ona mniej narażona na działanie alergenów.

Jak wybrać najlepszy olej z czarnuszki do wspomagania leczenia alergii?

  • Wybieraj mądrze naturalne oleje!
  • Zwróć uwagę na proces tłoczenia: ważne, by olej tłoczony był na zimno w temperaturze maksymalnie 40 stopni (tak jak na Olini.pl
  • Szukaj tylko takich olejów, które są nierafinowane, niefiltrowane oraz nieoczyszczone.
  • Jeśli chcesz, aby substancja dobrze spełniała swoje właściwości, kupuj tylko świeżo tłoczone oleje, które nie jełczeją na półce, czekając na klienta.
  • Równie ważne jest przechowywanie takiej substancji: wyłącznie w ciemnej butelce bez dostępu światła słonecznego oraz w lodówce.
Olej z czarnuszki Olini jako środek przeciwalergiczny

Olej z czarnuszki Olini jako środek przeciwalergiczny

Oceń artykuł:

Średnia: 3.5 / 5. Oddane głosy: 17

Brak ocen