Olej z czarnuszki na AZS

Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się objawami, które zdecydowanie nie należą do przyjemnych. Chorzy muszą zmagać się ze swędzeniem, czerwonymi liszajami i strupami. Choroba ma podłoże immunologiczne, a leczenie skupia się głównie na przedłużaniu remisji, czyli okresów, w których choroba się nie ujawnia. Podczas terapii przydatny jest olej z czarnuszki. W artykule wyjaśniamy jak stosować olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry.

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Olej z czarnuszki Olini na skórę

 

Wpływ oleju z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Olej z kminu czarnego ma znakomite właściwości zmiękczające i dostarcza odżywczych substancji, których skóra potrzebuje. Z badań klinicznych wynika, że olej może być tak samo skuteczny, jak niektóre powszechnie stosowane leki na AZS. Jednym z klasycznych specyfików są maści sterydowe.

Badacze porównywali efekty działania maści z olejem z czarnuszki – czarny kmin był stosowany dwa razy dziennie na skórę rąk. Okazało się, że oba środki z równą efektywnością redukują symptomy choroby. Olej ma jednak tę przewagę, że nie powoduje skutków ubocznych.

Sprawdzano także wpływ czarnuszki na objawy chorobowe u niemowląt. Fińscy badacze z Uniwersytetu w Turku ustalili, że regularne stosowanie oleju to skuteczne narzędzie do powstrzymywania objawów zapalenia we wczesnym etapie życia.

Przeczytaj również o zastosowaniach oleju z czarnuszki na skórę oraz o oleju z czarnuszki na alergię.

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Olej z czarnuszki Olini na AZS

 

Dlaczego warto stosować olej z czarnuszki na AZS?

Atopowe zapalenie skóry oznacza, że Twoja skóra produkuje mniej tłuszczu niż powinna, a w związku z tym gorzej zatrzymuje wodę. Bariera ochronna nie jest tak mocna, jak u zdrowego człowieka – brak odpowiedniej ilości wody ułatwia dostęp bakteriom i substancjom drażniącym.

Właśnie dlatego mydło czy płyn do kąpieli niekorzystnie wpływają na skórę chorego, a nie przeszkadzają osobom zdrowym.

Przeczytaj także o oleju z czarnuszki na odporność.

Specjaliści zalecają stosowanie nawilżaczy, które zmiękczają i odżywiają skórę. Olej z czarnuszki znakomicie sprawdza się w tej roli. Produkt zawiera dobre tłuszcze, których chorzy szczególnie potrzebują.

Olej z kminku czarnego może być stosowany na skórę, ale także jako element diety. W obu wypadkach skutecznie pomoże w walce z objawami AZS.

Przeczytaj również o właściwościach zdrowotnych oleju z czarnuszki.

 

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Świeży olej z czarnuszki Olini

Jak wybrać najlepszy olej z czarnuszki?

 • Krok 1: Zwróć uwagę na świeżość oleju! Jeśli jest tłoczony specjalnie na Twoje zamówienie, masz gwarancję, że nie jełczeje na półce, czekając na klienta (jak na Olini.pl
 • Krok 2: Wybieraj tylko wysokojakościowe oleje, wytwarzane z najlepszych składników oraz przechowywanych w ciemnej butelce i lodówce.
 • Krok 3: Postaw na najwyższą jakość: brak rafinacji, filtrowania i tłoczenia na ciepło sprawi, że olej będzie spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Najlepszy jest świeżo tłoczony olej z czarmuszki

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Olej z czarnuszki Olini na skórę

Olej z czarnuszki na AZS
5 (99.15%) 47 votes
 • Pingback: Olej z czarnuszki - poznaj 20 niesamowitych właściwości()

 • Germanistka11

  Ciekawe jest to stosowanie oleju z czarnuszki na azs. Ciekawa jestem, jak sprawdzałoby się dodawanie go do kąpieli. Oczywiście, uciążliwe byłoby mycie wanny 😉 ale są czasami rzeczy warte wyrzeczeń, a azs potrafi uprzykrzyć życie.

  • Zawsze można spróbować opcji smarowania mokrej skóry zaraz po kąpieli lub prysznicu. W takiej wersji na morko olej lepiej się wchłania i pozostawia mniej tłustego filmu na skórze.

   Olej z nasion czarnuszki siewnej bardzo dobrze pomaga na alergię i alergię skórną, której formą jest również AZS. Dlatego najlepsze rezultaty daje stosowanie wewnętrzne np. 1 łyżeczki dziennie, a na noc smarowanie suchych miejsc na skórze olejem.

 • Magdalena Piotrowska

  O działaniu oleju z czarnuszki na AZS pierwszy raz usłyszałam od koleżanki, której córka zmaga się z tą dolegliwością. Dzięki niemu skóra jest odpowiednio zabezpieczona, a wszelkie zmiany zredukowane bez dodatkowych skutków ubocznych. Jak choć nie mam takich problemów skórnych stosuję olej bardzo często zimą w celu ochnony dłoni i twarzy. Dzięki temu nie jest ona uszkodzona, a wręcz odwrotnie odżywiona i zmiękczona.

  • Dziękujemy za wiadomość 🙂 Bardzo nas cieszy, że informacje o działaniu oleju z czarnuszki na AZS rozchodzą się pocztą pantoflową i trafiają do rodziców, którzy często są już bezradni w walce z tą chorobą. Serdecznie pozdrawiamy 🙂

   • Marzena Nowe

    Ja z pewnością mogę powiedzieć że olej z czarnuszki pomógł całkowicie wyeliminować nietolerancję pokarmową i alergię której objawem był bardzo silny AZS na całym ciele. Córka 8 lat od urodzenia z silnym AZS przeszła najpierw na ścisłą dietę ( warto to przetrwać – oczywiście pod okiem dobrego dietetyka ) dieta bez znanych nam alergenów, bez cukru, mleka i glutenu – dieta trwała rok – po około 10 miesiącach diety i oczyszczeniu organizmu zaczęłam podawać olej z czarnuszki córka wypiła około 1 litra oleju – efekty były zdumiewające już po miesiącu skóra się całkowicie wyleczyła – po roku sukcesywne wprowadzanie produktów i wszystko jest ok od dwóch lat już. Została tylko alergia na silne alergeny jak orzechy, owies i nietolerancja laktozy. Ale teraz już nie ma ciągłego drapania, smarowania i płaczu:-)

    • Kinga Motyl

     A jakie proporcje Pani podobała córce do picia?

     • Marzena Nowe

      Podawałam dwa razy dziennie po pół łyżki czyli ok 2,5 ml

 • Editt

  A co jeśli Azs objawia się wokół ust czy można smarować to olejkiem ? Jak często ? Pomocy