Olej z czarnuszki na AZS

Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się objawami, które zdecydowanie nie należą do przyjemnych. Chorzy muszą zmagać się ze swędzeniem, czerwonymi liszajami i strupami. Choroba ma podłoże immunologiczne, a leczenie skupia się głównie na przedłużaniu remisji, czyli okresów, w których choroba się nie ujawnia. Podczas terapii przydatny jest olej z czarnuszki. W artykule wyjaśniamy jak stosować olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry.

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Olej z czarnuszki Olini na skórę

 

Wpływ oleju z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Olej z kminu czarnego ma znakomite właściwości zmiękczające i dostarcza odżywczych substancji, których skóra potrzebuje. Z badań klinicznych wynika, że olej może być tak samo skuteczny, jak niektóre powszechnie stosowane leki na AZS. Jednym z klasycznych specyfików są maści sterydowe.

Badacze porównywali efekty działania maści z olejem z czarnuszki – czarny kmin był stosowany dwa razy dziennie na skórę rąk. Okazało się, że oba środki z równą efektywnością redukują symptomy choroby. Olej ma jednak tę przewagę, że nie powoduje skutków ubocznych.

Sprawdzano także wpływ czarnuszki na objawy chorobowe u niemowląt. Fińscy badacze z Uniwersytetu w Turku ustalili, że regularne stosowanie oleju to skuteczne narzędzie do powstrzymywania objawów zapalenia we wczesnym etapie życia.

Przeczytaj również o zastosowaniach oleju z czarnuszki na skórę oraz o oleju z czarnuszki na alergię.

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Olej z czarnuszki Olini na AZS

 

Dlaczego warto stosować olej z czarnuszki na AZS?

Atopowe zapalenie skóry oznacza, że Twoja skóra produkuje mniej tłuszczu niż powinna, a w związku z tym gorzej zatrzymuje wodę. Bariera ochronna nie jest tak mocna, jak u zdrowego człowieka – brak odpowiedniej ilości wody ułatwia dostęp bakteriom i substancjom drażniącym.

Właśnie dlatego mydło czy płyn do kąpieli niekorzystnie wpływają na skórę chorego, a nie przeszkadzają osobom zdrowym.

Przeczytaj także o oleju z czarnuszki na odporność.

Specjaliści zalecają stosowanie nawilżaczy, które zmiękczają i odżywiają skórę. Olej z czarnuszki znakomicie sprawdza się w tej roli. Produkt zawiera dobre tłuszcze, których chorzy szczególnie potrzebują.

Olej z kminku czarnego może być stosowany na skórę, ale także jako element diety. W obu wypadkach skutecznie pomoże w walce z objawami AZS.

Przeczytaj również o właściwościach zdrowotnych oleju z czarnuszki.

 

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Świeży olej z czarnuszki Olini

Jak wybrać najlepszy olej z czarnuszki?

  • Krok 1: Zwróć uwagę na świeżość oleju! Jeśli jest tłoczony specjalnie na Twoje zamówienie, masz gwarancję, że nie jełczeje na półce, czekając na klienta (jak na Olini.pl
  • Krok 2: Wybieraj tylko wysokojakościowe oleje, wytwarzane z najlepszych składników oraz przechowywanych w ciemnej butelce i lodówce.
  • Krok 3: Postaw na najwyższą jakość: brak rafinacji, filtrowania i tłoczenia na ciepło sprawi, że olej będzie spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Najlepszy jest świeżo tłoczony olej z czarmuszki

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry

Olej z czarnuszki Olini na skórę

Oceń artykuł:

Średnia: 4 / 5. Oddane głosy: 10

Brak ocen