Olej z ostropestu na wątrobę

Olej z ostropestu plamistego Olini

Olej z ostropestu plamistego Olini

Ostropest plamisty jest rośliną leczniczą znaną od wieków, szczególnie wykorzystywaną ze względu na swoje właściwości odtruwające, oczyszczające organizm i wspomagające leczenie wątroby.

Olej z ostropestu na wątrobę

Olej z ostropestu plamistego ma udowodnione działanie jako bardzo skuteczny naturalny lek w schorzeniach wątroby. Potrafi wspomóc leczenie nawet bardzo zaawansowanych stanów chorobowych, z marskością wątroby włącznie.

Regularne zażywanie oleju z ostropestu regeneruje komórki i tkanki wątroby, jednocześnie chroniąc je przed uszkodzeniami. Wspomaga pracę wątroby i usprawnia wydzielanie enzymów produkowanych w wątrobie.

Ponadto chroni wątrobę oraz nerki przed szkodliwym działaniem trucizn, toksyn i alkoholu. Przyspiesza usuwanie szkodliwych substancji z organizmu.

Ostropest plamisty – źródło sylimaryny

Najważniejszą substancją czynną w oleju z ostropestu jest sylimaryna, która jest odpowiedzialna za regenerację komórek wątroby. Chroni tkanki wątroby przed uszkodzeniami spowodowanymi przez toksyny i wolne rodniki (jest silnym przeciwutleniaczem).

Sylimaryna jest głównym składnikiem leków na wątrobę, jednak zdecydowanie lepiej spożywać ją w postaci naturalnej – w oleju z ostropestu bądź ziarnach ostropestu plamistego – całych lub zmielonych. Ziarna ostropestu zawierają do 5% sylimaryny.

Właściwości i zastosowanie oleju z ostropestu

Olej z ostropestu plamistego Olini

Olej z ostropestu plamistego Olini na wątrobę

Olej z ostrpestu plamistego:

 • ma działanie detoksykujące – oczyszcza organizm z toksyn
 • działa przeciwzapalnie
 • łagodzi negatywne skutki farmakoterapii
 • wspomaga leczenie chorób nerek i układu moczowego
 • pomaga chronić przed nowotworami
 • stosowany przeciw krwawieniom z narządów wewnętrznych, także przy zbyt obfitych krwawieniach miesięcznych
 • zdecydowanie poprawia stan wątroby
 • stosowany leczniczo w chorobie alkoholowej, marskości wątroby, żółtaczce zakaźnej
 • łagodzi migreny i bóle głowy

Jak stosować olej z ostropestu na wątrobę?

Przy schorzeniach wątroby lub nerek lub w celu zapobiegania tym chorobom, dorośli powinni zażywać 1 łyżeczkę oleju z ostropestu 2-4 razy dziennie przed posiłkami.

Można dodawać go również do jedzenia, np sałatek czy serów.

Nie poleca się stosowania podczas ciąży i karmienia piersią, a także podawania dzieciom poniżej 12 roku życia.

Olej i ziarna ostropestu plamistego na wątrobę

Olej i ziarna ostropestu plamistego na wątrobę

Jak wybrać najlepszy olej z ostropestu? 

 • Najważniejsze: olej ostropestowy musi być ŚWIEŻY – na Olini.pl kupisz olej z ostropestu plamistego wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na świeżo, na Twoje zamówienie. Nie stoi na sklepowej półce i nie jełczeje, czekając na klienta
 • Olej z ostropestu plamistego musi być zimnotłoczony (do 40 stopni) – zawsze kupuj olej z pewnego źródła
 • Olej z ostropestu powinien być zawsze w ciemnej butelce, przechowywany w lodówce, niewystawiony na światło słoneczne
Olej z ostropestu plamistego Olini

Olej z ostropestu plamistego Olini

Olej z ostropestu na wątrobę
4.9 (97.38%) 61 votes
 • Pingback: 10 nieznanych faktów o oleju z czarnuszki - olej z czarnuszki właściwości - Oleje na zdrowie()

 • Pingback: 15 leczniczych właściwości, za które pokochasz olej z ostropestu()

 • Martyna Wójcik

  Poważnie przymierzam się do rozpoczęcia stosowania oleju z ostropestu ze względu na moją wątrobę. Właściwie na ten moment jest w stanie bardzo dobrym/dobrym, ale w mojej rodzinie jest ogromna tendencja do chorób wątroby. Chciałabym zacząć działać zanim ktoś wykryje coś u mnie 🙂 mój plan to profilaktyka, nie płacz kiedy już jest za późno.

  • To świetny pomysł, gdyż profilaktyka jest łatwiejsza niż leczenie jakichkolwiek schorzeń. Olej z ostropestu profilaktycznie przyda się również zdrowym osobom – chroni tkanki wątroby i nerek, odtruwa i oczyszcza organizm, wspomaga nasze naturalne oczyszczające organy, jakimi są nerki i właśnie wątroba.

   Najważniejsze, żeby kupić olej z dobrej jakości polskiego ostropestu plamistego, ze sprawdzonego źródła, świeży i wytłoczony na zimno: https://olini.pl/kategoria/oleje/olej-z-ostropestu-plamistego

 • Aleksandra Cz.

  Witam cieszę się niezmiernie, gdy informacje o prozdrowotnym działaniu olejów roślinnych są tak bardzo propagowane jak tutaj. Szczególnie jeśli chodzi o olej z ostropestu. Mam wrażenie, że ten olej jest czasami traktowany nieco po macoszemu – bardzo niesprawiedliwie. Działanie na wątrobę czyni z niego naprawdę silny oręż w codziennej profilaktyce zdrowotnej. Także ludzie, pijcie olej z ostropestu.

  • To prawda, że ważna jest wiedza o metodach naturalnych, które w dzisiejszym świecie często są zapominane – a w takich naturalnych olejach kryje się bogactwo składników i często są receptą na zdrowie; na pewno wspomagają metody konwencjonalnej medycyny.

   Szczególnie silne jest działanie oleju z ostropestu na wątrobę – regeneruje jej tkanki, leczy nawet z silnych zatruć i mocnych schorzeń wątroby, wspomaga nerki i oczyszcza organizm. Zgadzamy się, że warto skorzystać z tego dobrodziejstwa: https://olini.pl/kategoria/oleje/olej-z-ostropestu-plamistego

 • Aronia

  Mogę potwierdzić, że olej z ostropestu plamistego jest moim przyjacielem w krwawieniach miesiączkowych. Do tej pory były bardzo obfite (dla sceptyków: miałam serię badań, które dowiodły, że nie ma mięśniaków, guzków, żadnych nieprawidłowości w budowie ani schorzeń które by to powodowały). Brałam też różne tabletki, które miały zmniejszać krwawienia, ale to zawsze farmaceutyki. Zaczęłam pić olej z ostropestu i dwa cykle później miałam dużo mniejszy poziom krwawienia podczas miesiączki. Jeśli ta tendencja się utrzyma, naprawdę jest dla mnie nadzieja na normalniejsze funkcjonowanie w te dni 🙂

 • Dominika Michaszcza

  Witam, artykuł o oleju z ostropestu przeczytałam jednym tchem – gratulacje za świetny tekst. Nigdy nie przypuszczałabym, ze taki niewinny olej może mieć, aż tyle prozdrowotnych działań. Nie ma co się zastanawiać – najpóźniej z początkiem roku będę regularnie spożywać. Póki co muszę poszukać dobrego na próbę, aby się smakowo przestawić. Jeszcze raz brawo za tekst.

 • Ola F.

  Zaintrygowało mnie, że olej z ostropestu ma dobroczynny wpływ w wypadku problemów natury wątrobowej. Mój mąż ma nie za dobre wyniki prób wątrobowych i zastanawiam się nad włączeniem mu do diety tego oleju. Z tego co przeczytałam może wspomóc znacząco proces leczenia. To by było odkrycie roku dla mnie, ale również dla męża, jeśli mogło by mu pomóc.

 • Gregory

  Olej z ostropestu stosuję odkąd pamiętam, staram się prowadzić zdrowy styl życia, a olej z ostropestu jest znakomitym suplementem diety. Nie mam pewności czy posiada wszystkie wymienione w artykule właściwości, ale bez wątpienia ma właściwości pro-zdrowotne.

 • Docent

  O proszę, tego nawet się nie spodziewałe. Olej z ostropestu na wątrobę? Odtruwa i regeneruje? Skoro jest faktycznie skuteczny w przypadku wspomnianej w artykule marskości wątroby, czemu tak mało lub prawie w ogóle się o nim mówi? W każdym razie jak długo miałaby trwać taka kuracja z oleju z ostropestu aby faktycznie można było zdiagnozować znaczącą poprawę stanu wątroby?

 • Karolina

  Naprawdę dobry artykuł. Mogę potwierdzić zawarte w nim informacje. Olej z ostropestu plamistego od wielu lat stosuję dość regularnie przy oczyszczaniu organizmu z toksyn. Co ważne działa dobroczynnie na wątrobą, a wiadomo, że to właśnie wątroba zajmuje się detoksykacją organizmu. Wspomagająco stosuję na nerki i pęcherz.

 • Taticzka

  Odkąd pogorszyło się u mnie zdrowie zaczęłam szukać pomocy w medycynie naturalnej. Oczywiście jako naturalne produkty wspomagające kurację farmakologiczną. Sięgnęlam po naradach przyjaciółki po olej z ostropestu plamistego. Na razie przyjmuję go tydzień, zobaczymy czy będzie jakaś poprawa po miesiącu.

 • Bodzio

  Długo nie mogłem się przekonać do stosowania oleju z ostropestu na wątrobę, jednak po przeczytaniu tych wszystkich pozytywnych opinii i artykułów nie miałem wyjścia 😉 Po ostatnich wynikach badań, z niecierpliwością czekam na kolejne.

 • Klaudie

  Czytałam już o innych olejach, lnianym i z czarnuszki, ale nie o oleju z ostropestu plamistego. Dzięki temu artykułowi dowiedziałam się mnóstwa przydatnych rzeczy. Najważniejsze z nich to jak wybrać najlepszy olej i jak go stosować.

 • Kendżi

  Na pewno nie jestem jedynym facetem z wątrobą w kiepskim stanie. Jak większość Polaków pochodzę z rodziny z problemem alkoholowym. Sam też się tego nałogu nie ustrzegłem i teraz moja wątroba woła o pomoc. Olej z ostropestu plamistego dodałem do mojej kuracji ponad miesiąc temu. Po ostatniej wizycie kontrolnej widać lepsze postępy w leczeniu niż na samych lekach.

 • Halina

  Nie dawałam wiary, że olej z ostropestu może łagodzić bóle głowy, szczególnie te migrenowe. Sama zmagam się z tym problemem od lat. Ostatnio siadłam i zaczęłam się zastanawiać jak sobie pomóc, bo z jednej strony wątroba woła o pomoc(niszczą ją silne leki przeciwbólowe), a z drugiej te bóle głowy.I tak znalazłam w internecie informacje o oleju z ostropestu. Odkąd włączyłam go do diety, wierzcie lub nie, bóle głowy zmalały i mogłam ograniczyć dawki szkodliwych dla wątroby leków. No i dodatkowo oczywiście, dbam o wątrobę. Super sprawa, polecam każdemu z podobnymi problemami i nie tylko.

 • Janek

  Słyszałem od znajomego, że stosuje coś na wątrobę i detoksykacje organizmu. Gdy mi powiedział, że tym czymś jest olej z ostropestu to nieźle się uśmiałem. Niedługo potem, gdy poczytałem w internecie, między innymi tutaj, o tym oleju jak i o innych olejach naturalnych i ich właściwościach, spotkałem się znów i go przeprosiłem. Dziś sam korzystam z dobrodziejstw oleju z czarnuszki.