Płukanie ust olejem

Czy wiesz, że Twój organizm gromadzi więcej toksyn, niż jest w stanie na bieżąco wydalić? To oznacza, że ilość szkodliwych substancji w Twoim ciele cały wzrasta, co może być przyczyną złego samopoczucia, zmęczenia, obniżonej odporności i prowadzić do wielu chorób. Aby uniknąć zagrożenia, możesz wspomagać proces usuwania toksyn. Jedną ze sprawdzonych metod jest płukanie ust olejem słonecznikowym.

Olej słonecznikowy Olini do oczyszczania organizmu

Olej słonecznikowy Olini do oczyszczania organizmu

Zalety płukania ust olejem słonecznikowym

Olej słonecznikowy absorbuje toksyny i pozwala na skuteczne usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. Płukanie ust olejem jest szczególnie polecane osobom, które cierpią na choroby układu krwionośnego, takie jak anemia, zapalenia żył czy miażdżyca. Ssanie oleju słonecznikowego będzie pomocne również w przypadku chorób układu pokarmowego: biegunek, wrzodów, wzdęć czy zaparć oraz innych schorzeń, takich jak bóle głowy czy alergie. Ssanie oleju przynosi wiele korzyści, a przecież ten zabieg można wykonywać samodzielnie w domu, przy użyciu dostępnego i naturalnego środka.

Wiele chorób ma początek w jamie ustnej – to tutaj znajdują się rozmaite gatunki bakterii, wirusów i grzybów Candida. Dbanie o higienę jamy ustnej znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju choroby narządów wewnętrznych. By właściwie dbać o zdrowie, zaleca się, by regularnie płukać usta olejem słonecznikowym.

Olej słonecznikowy

Olej słonecznikowy

Efekty płukania ust olejem słonecznikowym to m.in.

 • Lepszy apetyt, większa „energia życiowa” od rana
 • Usunięcie chorobowego nalotu na języku
 • Leczenie takich schorzeń, jak powiększenie migdałków, zapalenie zatok i zapalenie dziąseł
 • Ustąpienie zapalenia przysadki mózgowej
 • Poprawa stanu zdrowia w przypadku chronicznej anemii i egzemy
 • Zmniejszenie stanu chorobowego przy chorobach jelit, żołądka
 • Zdrowsza i lepiej wyglądają skóra
 • Oczyszczenie zatok i gardła

Ponadto olej słonecznikowy pozwoli Ci na niemal całkowitą detoksytację organizmu, jeżeli kuracja będzie prowadzona regularnie. Ssanie oleju może przyczynić się do poprawy zdrowia oraz ogólnego samopoczucia.

Jak płukać usta olejem słonecznikowym?

Jak prawidłowo płukać usta olejem słonecznikowym? To bardzo proste. Wlej łyżkę stołową płynu do ust i ssij olej przez około 15 minut. Czynność powinna być wykonywana bez wysiłku, najlepiej trzymać olej w przedniej części ust. Po kwadransie płyn powinien przybrać postać białego mleczka. Wtedy należy wypluć olej i wypłukać usta. Pamiętaj, by nie połykać oleju!

Kiedy najlepiej ssać olej?

Płukanie najlepiej wykonywać rano, jeszcze przed śniadaniem lub wieczorem przed położeniem się do łóżka – ważne, by od ostatniego posiłku minęły przynajmniej 3 godziny. Przed ssaniem oleju dobrze jest wypić trochę wody.

Jak długo można stosować metodę płukania ust olejem?

Czas trwania kuracji zależy od Twojego zdrowia i samopoczucia. Wykonuj czynność ssania oleju codziennie, dopóki nie poczujesz, że odzyskujesz spokój, energię i zdrowy sen. Najlepsze efekty są widoczne po sześciu miesiącach płukania. Natomiast jeśli nic Ci nie dolega, warto profilaktycznie płukać usta olejem przez około dwa tygodnie.

Zobacz też nasz przepis na sałatkę z olejem słonecznikowym zimnotłoczonym.

Jak płukać usta olejem słonecznikowym?

 1. Na początek, przepłucz usta wodą. Następnie sięgnij po 2-3 łyżeczki (ok. 10-15ml) wybranego przez siebie preparatu. Dostosuj ilość do wielkości swojej jamy ustnej, pamiętając o tym, że musisz jeszcze zachować miejsce na wydzielającą się naturalnie ślinę. Ssanie oleju można wykonywać na czczo lub po posiłku.
 2. Przepłukuj olejem zęby, dziąsła, a także mniejsze obszary w jamie ustnej. Jeśli okaże się, że w pewnym momencie zabraknie miejsca na płyn, wypluj olej, uzupełnij ilość o kolejną łyżeczkę i powróć do płukania. Proces powinien trwać około 15-20 minut. Nie musisz się ograniczać. W czasie płukania ust olejem możesz wykonywać codzienne czynności.
 3. Po upływie wyznaczonego czasu wypluj olej. Po wypłukaniu będzie on biały. Jest to całkowicie naturalne zjawisko chemiczne. Wyjątek stanowią oleje ciemnożółte lub ciemnozielone, takie jak oliwa z oliwek. Wtedy produktem końcowym będzie płyn o zielonkawym lub żółtym zabarwieniu. Następnie przepłucz usta wodą.
 4. Pamiętaj, że jeśli zaczniesz się krztusić, koniecznie wypluj preparat. Wypij trochę wody i zacznij wykonywać czynność od samego początku. Jeśli zraża cię nieprzyjemny smak, dodaj do płynu olejki smakowe, np. cytrynowy, miętowy lub cynamonowy. Wówczas o wiele łatwiej będzie ci przyzwyczaić się do nowego procesu.
 5. Jeśli w czasie ssania oleju na tylnej ścianie gardła zauważysz gromadzący się śluz, koniecznie oczyść tę część jamy ustnej.
 6. Wykonuj czynność co najmniej raz dziennie. Jeśli jednak masz problemy zdrowotne lub zmagasz się z infekcjami jamy ustnej ‒ powtarzaj proces 2-3 razy w ciągu dnia.
 7. Nie zapominaj o higienie zębów. Pamiętaj, że olejowanie nie zastępuje ich regularnego szczotkowania.
Olej słonecznikowy Olini

Olej słonecznikowy Olini

Co daje płukanie olejem?

 1. Wzmocnienie zębów i dziąseł: Zęby, oraz dziąsła stają się wzmocnione oraz mniej wrażliwe na zmiany temperatur, a próchnica jest znacząco zredukowana. Poza tym udowodniono, że płukanie jamy ustnej olejem (szczególnie kokosowym) skutecznie wybiela zęby. Olej potrafi również zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w jamie ustnej, a ponadto jest prawdopodobnym lekarstwem na krwawiące dziąsła.
 2. Regulowanie pracy układu krążenia: Ssanie oleju zapobiega chorobom serca oraz przeciwdziała wysokiemu ciśnieniu. To z kolei znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia udaru i zawału serca.
 3. Działanie antybakteryjne: Oleje roślinne potrafią zwalczać bakterie powodujące takie schorzenia jak: ból ucha, infekcje gardła, zapalenie płuc, zatrucia oraz uciążliwe infekcje dróg moczowych.
 4. Załagodzenie dolegliwości dermatologicznych: Jeśli zmagasz się z wysypką, łuszczycą lub innymi przykrymi dolegliwościami skórnymi, warto wypróbować płukanie olejem. Ta czynność pozwoli zredukować nieprzyjemne objawy.
 5. Zapobieganie cukrzycy: Ssanie oleju zapobiega powstawaniu tej choroby oraz łagodzi jej objawy i redukuje występowanie przykrych skutków, takich jak „stopa cukrzycowa” oraz osłabienie wzroku.
 6. Ograniczenie szkodliwości promieniowania UV: Ponieważ promieniowanie ultrafioletowe jest dla nas zagrożeniem na co dzień, to warto wiedzieć, że płukanie olejem przyczynia się do zmniejszenia potencjalnych konsekwencji.

Kurację ssania oleju można stosować również przy:

 • Uciążliwych bólach głowy i migrenach
 • Stanach zapalnych oskrzeli oraz migdałków
 • Silnych bólach gardła i czasowej utracie głosu
 • Krwawieniu dziąseł
 • Zaawansowanej czy początkowej próchnicy
 • Trądziku i wysypkach
 • Zakrzepicy żył głębokich
 • Chorobach grzybicznych i bakteryjnych
 • Dolegliwościach układu rozrodczego
 • Chorobach związanych z nerkami
 • Zatruciach pokarmowych i niestrawności
 • Zaburzeniach układu nerwowego
 • Niewydolności płuc
 • Chorobach zatok

Jak wybrać najlepszy olej słonecznikowy tłoczony na zimno?

 • Najważniejsze, by tego typu olej był świeży. Na stronie internetowej Olini.pl możesz zakupić najwyższej jakości olej z pestek słonecznika, wytłoczony w naszej rodzinnej olejarni na Twoje zamówienie. Masz więc pewność, że otrzymujesz najnowszy i najbardziej świeży produkt. Taki wyrób nie zalega na półkach sklepowych, a dzięki temu nie ma ryzyka, że zjełczeje w oczekiwaniu na klienta.
 • Olej z pestek słonecznika musi być tłoczony na zimno, to znaczy wyrabiany w temperaturze do 40°C. Kupując olej z pewnego źródła, masz gwarancję, że zyskujesz najlepszej jakości produkt.
 • Bardzo ważne jest, by olej słonecznikowy był zapakowany do ciemnej butelki  (by nie docierało do niego światło słoneczne) oraz przechowywany w lodówce.
 • Powinien być nierafinowany, wyprodukowany z najlepszego ziarna, dlatego w Olini zawsze wybieramy najlepszej jakości składniki (zobacz, jak powstają nasze oleje).

Oceń artykuł:

Średnia: 4.2 / 5. Oddane głosy: 19

Brak ocen