Sałatka z olejem lnianym, pszenicą i świeżymi owocami

Szukasz lekkiego, orzeźwiającego dania na ciepłe dni? Proponowana przez nas sałatka owocowa z olejem lnianym będzie znakomitym wyborem. Jest łatwa i szybka do przygotowania a do tego jest smaczna i bardzo zdrowa!

Sałatka z olejem lnianym, pszenicą i świeżymi owocami

Owoce i pszenica doskonale smakują z olejem lnianym.

Dietetycy są zgodni – zdecydowana większość Europejczyków spożywa za mało Omega-3. Z olejem lnianym Olini uzupełnisz te braki! Świeży, tłoczony na zimno olej lniany jest też doskonałym składnikiem diety dr Budwig, która pomaga w walce z chorobami. Przeczytaj więcej o diecie Budwigowej.

Kup świeży olej lniany

Proponowana dzisiaj sałatka owocowa z olejem lnianym zawiera ziarna pszenicy, które możesz kupić na wagę w większych sklepach. Pszenica w takiej postaci nie jest popularna a szkoda, bo to znakomite źródło białka i błonnika. Ziarna pszenicy dają wiele energii i sprawiają, że uczucie sytości utrzyma się na długo.

Składniki:

Olej lniany
  • 1-2 łyżki świeżego oleju lnianego
  • 2 łyżki soku pomarańczowego
  • 1 szklanka ugotowanej pszenicy
  • Około 10 szklanek świeżych owoców. Możesz wykorzystać m.in. jabłka, banany, jeżyny, truskawki, jagody czy mango.

Przygotowanie:

Ziarna pszenicy namocz dzień wcześniej – dzięki temu szybciej się ugotuje. Na jedną szklankę pszenicy wystarczą około 2-3 szklanki wody. Gotowanie namoczonej pszenicy trwa około godziny.

Owoce należy pokroić i połączyć z wystudzonymi gotowanymi ziarnami pszenicy. Olej lniany łączymy z sokiem z pomarańczy, najlepiej zrobić to przy użyciu blendera. Łączymy sos z sałatką.

Życzymy smacznego!

Przeczytaj także o oleju lnianym na skórę oraz na włosy.

Tu znajdziesz więcej informacji o zastosowaniach oleju lnianego w kuchni.

Kup świeży olej lniany

Do sałatek wybierz olej lniany z Olini!

Najlepsze ziarna. Ziarna z których tłoczony jest olej z lnu Olini pochodzą z polskiego rynku od sprawdzonych dostawców. Zamawiane są w niewielkich partiach od zaufanych partnerów z którymi Olini współpracuje od lat. Dodatkowo każda zamówiona partia przechodzi przez selekcję.

Produkcja. Olej Olini z lnu nie jest poddawany filtracji. Nie jest oczyszczany czy rafinowany. Produkcja oleju odbywa się mechanicznie w prasach ślimakowych w temperaturze nie przekraczającej 35°C. Olej lniany bywa mętny a pozostałości z ziarna to organiczny osad świadczący o naturalnym procesie produkcji.

Mała skala. Nie znajdą Państwo oleju lnianego Olini w sklepie zielarskim, aptece czy eko-sklepiku. Każda buteleczka oleju powstaje dopiero na zamówienie klienta. Oleje z Olini nie stoją na sklepowych półkach, nie są magazynowane ani tłoczone na zapas.

Świeżość. W Olini oleje produkowane są na bieżąco, z niewielkich partii, każdego dnia zgodnie z potrzebami klientów – zobacz jak powstają oleje Olini)

Bezpieczny transport. Oleje są chronione przed czynnikiem zmiennej temperatur, powietrzem i światłem w buteleczkach z ciemnego szkła. Na czas transportu, są zabezpieczane w styropianowych termosach. Przy wyborze firmy kurierskiej Olini kierowało się szybkością i terminowością dostaw – tak żeby przesyłka była u Państwa jak najszybciej.

sałatka z olejem lnianym

Oceń artykuł:

Średnia: 0 / 5. Oddane głosy: 0

Brak ocen